رئیس اتاق اصناف سبزوار از پلمپ سیصد و شصت و یک واحد صنفی بدون پروانه کسب از ابتدای سال خبرداد.

 

به گزارش بصیرسبزوار،فخرالدین فتاحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ماموران واحد بازررسی با انجام ۱۳ هزار و ۲۱ مورد بازررسی از واحد های صنفی انجام داده اند اظهارداشت: در طی این بازررسی ها ۳۶۱ مورد بواحد صنفس بدون پرئانه شناسایی و پلمپ شدند.

 

وی با اشاره به اینکه تخلفاتی نظیر عدم درج اتیکت قیمت کم فروشی و گران فروشی منجر به ثبت ۴۷۳ مورد شکایات مردمی از واحد های صنفی شده است ادامه داد: در این راستا پرونده های قضایی به ارزش یک میلیارد و ۳۴۲ میلیون رویال پرونده قضایی برای این واحد های متخلف صادر شده است.

 

فتاحی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۰۰ واحد صنفی بدون پروانه در حال فعالیت هستند تاکید کرد: این واحد ها با همکاری اتاق اصناف در حال دریافت پروانه کسب و ادامه فعالیت به صورت مجاز هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۱۳ هزار واحد صنفی با مجوز کسب در حال فعالیت صنفی هستند ادامه داد: این تعداد واحد صنفی در ۴۲ اتحادیه ساماندهی شده اند.

 

فتاحی کسب مجوز فعالیت رایکی از نکات مهم در حوزه کسب و کار عنوان کردو افزود: عدم دریافت این مجوز سبب خواهد شد تا کنترل بسیاری از مواردی که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است سخت و گاهی اوقات غیر ممکن شود.

 

انتهای پیام/