امام جمعه سبزوار گفت: اتفاقات پیش آمده در خصوص کنسرت اخیر در سبزوار به عهده شخص رئیس اداره ارشاد بود.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه سبزوار با بیان اینکه علت لغو کنسرت فرزاد فرزین در سبزوار تخلف رئیس اداره ارشاد سبزوار از مصوبات شورای فرهنگ عمومی بود اظهارداشت: عدم بلیط فروشی اینترنتی در کنسرت ها یکی از مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای برگزاری کنسرت بود که این مورد توسط رئیس اداره ارشاد که خود دبیر شورا هم می باشد رعایت نشده و در مجوزی که به شرکت برگزار کننده داده است صراحتا فروش بلیط را از طریق سایت ایران کنسرت عنوان کرده است.

 

وی همچنین با اشاره به اینکه رئیس اداره ارشاد علاوه بر تخلف از مصوبات اقدام به ارائه گزارش خلاف واقع هم کرده است ادامه داد: پس مشخص بلیط فروشی به صورت اینترنتی و تذکر به اداره ارشاد مبنی بر متوقف کردن فروش اینترنتی  وی اعلام کرد که بلیط فروشی از طریق سایت را متوقف کرده و این موضوع درصورتی بود که  همان لحظه بلیط کنسرت از طریق سایت اینترنتی خریداری شد تا صحبت های خلاف واقع وی اثبات شود.

 

مقیسه با بیان  اینکه شورای فرهنگ عمومی هیچ گاه برای برگزاری کنسرت در چهارچوب قوانین مخالفت نکرده است تاکید کرد: مدیر کل اداره ارشاد استان خراسان نیز به صراحت اعلام کرد که علت لغو کنسرت تخلفاتی بوده که از سوی عل آبادی رئیس اداره ارشاد سبزوار انجام گرفته است.

 

امام جمعه سبزوار در ادمه با انتقاد از رفتارهای رئیس اداره ارشاد در خصوص سرگردان کردن مردم و کشاندن مسئله به رسانه های خارجی نظیر بی بی سی ادامه داد: رئیس اداره ارشاد سعی کرد به گونه ای موضوع را مدیریت کند تا امام جمعه و دادستان مورد هجمه قرار گیرند درصورتی که دادستان در دستور خود به نامه اداره ارشاد اشاره کرده است.

 

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه تصمیمات گرفته شده و شرایط تعیین شده برای برگزاری کنسرت همزمان با برگزاری کنسرت سالار عقیلی در سبزوار بود و به رئیس اداره ارشاد نیز اعلام شد که این تصمیمات به صورت عام برای تمامی کنسرتها در نظر گرفته شود عنوان کرد: عدم حضور نوازنده خانم ،اجرای برنامه با نور مناسبو اخذ تعهداز مجری برای رعایت موازین قانونی و شرعی از جمله این مصوبات بود.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به کاهش حوادث چهارشنبه اخر سال از زحمات نیروهای انتظامی و برقراری نظم و آرامش تشکر کردو افزود: خوشبختانه درصد خسارات نسبت به سال های گذشته بسیار کاهش داشته است.

 

امام جمعه سبزوار همچنین با اشاره به همزمانی شهادت امام هادی (ع) و روز اول فروردین تاکید کرد: توجه لازم به حفظ حرمت روز شهادت در مهمانی ها و صله رحم انجام شود.