امام جمعه سبزوار گفت: دید وسیع در دوره تولیت جدید باعث شده است که موقوفات در حوزه های مختلف هزینه شده و افراد بیشتری از برکات وجود امام رضا بهره مند شوند.

حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه موضوع موقوفات مورد تاکید ائمه بوده و مردم نیز بر اساس عقیده ای که داشته اند روز به روز بر این موقوفات افزوده اند اظهارداشت: موضوع مهم در خصوص موقوفات استفاده صحیح و دید وسیع در خصوص هزینه و موارد مصرف این اموال است.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه در دوره جدید تولیت آستان قدس رضوی این دید وسیع سبب شده است که حوزه خدمات نسبت به گذشته گسترده تر شده به گونه ای که مردم کشور در دورترین نقاط نیز از این برکات بهره مند شده اند.

 

مقیسه با بیان اینکه شاید یک دید در خصوص موقوفات رضوی این باشد که مبالغ تنها در حوزه های افزایش رفاه و ساخت و ساز حرم مطهر هزینه شود ادامه داد: حضرت رضا (ع) بسیار اهتمام به امورات جامعه و رسیدگی به احوالات فقرا داشت که خوشبختانه این امر در حال حاضر به خوبی پیگیری و اجرایی می شود.

 

امام جمعه سبزوار به تشرف تعداد بسیاری زیادی زائر اولی به حرم مطهر دردوره مدیریت جدید آستان اشاره کرد و افزود: این اقدامات باعث شده است که بسیاری از آرزومندان زیارت ائمه بتوانند از طریق موقوفات حضرت به زیارت نائل شوند.

 

وی فعالیت در حوزه های فرهنگی و اجتماعی را حرکت مثبت و سازنده ای در این دوره عنوان کرد و افزود: خوشبختانه ساخت فرهنگسراهایی نظیر آنچه در سبزوار به یمن برکت امام رضا(ع) احداث شده است می تواند در ارتقا سطح فرهنگ دینی جامعه موثر باشد.

 

مقیسه توجه به مسائل پزشکی و اقداماتی نظیر ارائه خدمات بهداشتی از طریق آستان قدس به اقشار بی بضاعت در مناطق مختلف را از دیگر برنامه هایی عنوان کرد باعث تحول شده است ادامه داد: این حرکات سبب شده است تا دایره بهره مندی افراد از درآمد موقوفات رضوی بیشتر از گذشته شود.

 

انتهای پیام/