فرماندار سبزوار از اختصاص 840میلیارد ریال اعتباردر طرح اشتغال فراگیر به سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار، احمد برادران در جلسه با دهیاران سبزواربا اعلام خبر اختصاص ۸۴۰میلیارد ریال اعتبار در طرح فراگیر اشتغال به سبزوار اظهارداشت: این مبلغ با کارمزد مناسب و به صورت تسهیلات به متقاضیان پرداخت می شود.

 

وی با بیان اینکه جمعیت سبزوار ۳۰۶هزار نفر ثبت شده است که از این تعداد ۲۴۷هزار نفر در شهر سکونت داشته و ما بقی در روستا ها ساکن هستند تصریح کرد: باید نگاه ما به روستا ها به عنوان نقاط مولد باشد و این بدان معناست که باید ظرفیت های گردشگری، کشاورزی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی روستاها را فعال کنیم

 

فرماندار سبزوار همچنین با اشاره به پرداخت ۱۵۰میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد مشاغل خانگی ادامه داد: این مبلغ به وسیله نهادهایی مانند کمیته امداد صندوق کارآفرینی امید و بهزیستی تامین و پرداخت شده است.

برادران به ایجاد ۴هزار فرصت شغلی در سبزوار اشاره کردو افزود: تعهد ایجاداشتغال در سبزوار برای سال جاری ۷هزار و ۳۰۰نفر بوده است.

 

وی با اشاره به اینکه برای انجام خدمات نیاز به مشارکت عمومی است ادامه داد:شوراها و دهیاران علاوه بر فعالیتهای عمرانی در فرایند مشارکت و انسجام اجتماعی جامعه نقش موثری دارند.

 

فرماندار سبزوار همچنین با اشاره به میزان بهره مندی مناطق کم برخورداز از خدمات عنوان کرد: بیش از ۷۶ درصد جمعیت بخش محروم روداب از نعمت گاز بهره مند هستندو برای شبکه گذاری فیبر نوری در این بخش ۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

انتهای پیام/