امام جمعه سبزوار گفت: باید از فرصت اعتکاف در ارتقا سطح فرهنگی و ایجاد بصیرت در بین جوانان استفاده شود.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم معنوی اعتکاف با بیان اینکه اعتکاف فرصت مناسبی برای افزایش سطح معرفتی و فرهنگی افراد به خصوص جوانان است اظهارداشت: مسئولان با فراهم کردن بستر مناسب برای استفاده از این فرصت در خصوص افزایش سطح فرهنگ و بصیرت بکوشند.

 

 

وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهمی که باید در خصوص آسیب ها و مشکلات آن بر جامعه آگاهی رسانی شود موضوع فضای مجازی و شبکه های اجتماعی است تصریح کرد: مسئولان در انتخاب موضوعات و منبرها توجه کنند تا این موضوع به صورت جدی برای جوانان و دیگر افراد جامعه بیان شود.

 

مقیسه همچنین با اشاره به اینکه استفاده از تجربیات سال ها گذشته و به خصوص شهرستان هایی که تجربیات موفقی در خصوص برگزاری این مراسم ها دارند تاکید کرد: مسئولان باید سعی کنند هر چه بیشتر در خصوص افزایش کیفیت معنوی این مراسم تلاش کنند.

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سبزوار در این جلسه با بیان اینکه در سال گذشته ۵۸ مسجد در سطح سبزوار بزرگ در خصوص برگزاری اعتکاف مشارکت داشته و پذیرای معتکفین بودند عنوان کرد: از این تعداد ۱۲ مسجد در شهر سبزوار و مابقی در سطح روستاهاو شهرهای ششتمد خوشاب داورزن و روداب بود.

 

سید محمد جواد سجادی نژاد بابیان اینکه در سال گذشته ۴۲۰۰نفر معتکف در مساجد شهرستان به راز و نیاز با معبود خود پرداختند تصریح کرد: از این تعداد ۲هزار نفر در سبزوار و ۲۲۰۰نفر در مساجد خارج از شهر سبزوار حضور داشتند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از دستگاهها در خصوص پذیرایی از معتکفین متقبل برخی از وعده های سحر و یا افطار می شوند تاکید کرد: مسئولین برای انجام این عمل خداپسندانه با سازمان تبلیغات اسلامی هماهنگی های لازم را انجام دهند.

 

انتهای پیام/