سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوارگفت: تعدای اعضای کتابخانه های عمومی سبزوار با رشد 24 درصدی به 17 هزار نفر رسیده است.

به گزارش بصیر سبزوار معصومه فلاحی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عضو گیری کتابخانه های عمومی در سبزوار نسبت به سال گذشته از رشد ۲۴ درصدی برخوردار بوده است اظهارداشت: در سال گذشته تعداد افرای که در کتابخانه های این شهرستان عضویت داشتند ۱۳هزار نفر بود که این رقم در سال جاری به ۱۷هزار نفر رسیده است.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۵هزار و ۱۰۰متر فضایی که است که به کتابخانه های عمومی در شهرستان اختصاص یافته است عنوان کرد: برنامه ریزی ها باید به گونه ای پیش رود که این رقم به بیش از هفت هزار متر مربع رسیده و به استاندارد نزدیک شود.

 

وی با اشاره به وجود ۲۳۹هزار جلد کتاب در رده های سنی مختلف عنوان کرد: اجرای برنامه های مختلف از جمله ایجاد شرایط عضویت رایگان برگزاری نشست هایی ویژه برای رشد کتابخوانی را از جمله اقدامات موثر  برای افزایش تعداد افراد عضو عنوان کرد.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار ادامه داد: این برنامه ها سبب شده است تا بیشترین افراد عضو در رده سنی نوجوانان باشند.

 

فلاحی در ادامه به اختصاص ۲میلیارد و۳۰۰میلیون ریال اعتبار از محل ماده ۱۸۰ به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان اشاره کرد و افزود: تا کنون ۵۰۰میلیون ریال از این رقم جذب شده است.

 

سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی سبزوار به مشارکت این نهاد با خیرین دوستدار کتاب اشاره کرد و افزود: در این راستا از ابتدای سال تا کنون سه ایستگاه مطالعه در مکانهای مختلف شهر ایجاد دشه که تهیه و تغذیه کتا در این ایستگاه ها بر عهده خیرن است.

انتهای پیام/