رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سبزوار گفت: از ابتدای سال 96 تا کنون همشهریان سبزواری بیش از 8میلیارد ریال به این ستاد کمک کرده اند.

به گزارش بصیرسبزوار،علی اکبر دلبری در همایش تجلیل از یاوران این ستاد با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری ۸میلیارد ریال کمک های مردمی به ای ستاد بوده است اظهارداشت: از این مبلغ ۵و نیم میلیارد ریال در حوزه کمک به برگزاری موکب ها در سفر پیاده اربعین و ما بقی برای بازسازی حرم های شریف ائمه در عراق بوده است.

 

وی با بیان اینکه کمک های مردمی در بحث بازسازی عتبات عالیات نسبت به سال گذشته از ۳۵۰میلیون ریال افزایش برخوردار بوده است ادامه داد: تعهد سبزوار در خصوص جمع آوری کمک های مردمی در بحث بازسازی اعتاب مقدسه ۴میلیارد و ۸۰۰میلیارد ریال است که تا کنون ۵۵درصد از آن محقق شده است.

 

دلبری همچنین با اشاره به جمع اوری مسکوکات طلا برای بازسازی و گسترش قسمت هایی که نیاز به طلاکاری دارد ادامه داد: از ابتدای سال تا کنون ۱۰۰گرم طلا از سوی این ستاد به ستاد کشوری ارسال شده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در سبزوار با بیان اینکه بر اساس سرانه جمعیتی شهرستان سبزوار سهم هر سبزوار در تعهد یک هزار تومان است و ما بقی تعهد در ۲۴ تفاهم نامه با ادارات و مراکز باید جمع آوری شود.

 

وی در ادامه به مشارکت ستاد بازسازی استان خراسان در پروژهای بازسازی عتبات اشاره کردو افزود: ستاد بازسازی در بیشتر پروژه ها از جمله حرمین کاظمین و سامرا نقش داشته اما بیشتر کمک های مردمی بع ساخت صحن حضرت فاطمه در(س)نجف اشرف و صحن عقیله بنی هاشم در کربلا اختصاص می یابد.

 

انتهای پیام/