مشاور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: بانوان 65درصد از کارمندان زیرنظر وزارت بهداشت را تشکیل می دهند.

به گزارش بصیرسبزوار، ساره محمدی در مراسم تجلیل از بانوان نمونه دانشگاه علوم پزشکی در سبزوار با شاره به اینکه ۶۵ درصد از شاغلان وزارت بهداشت بانوان هستند اظهارداشت: هنوز تا ایده آل برای دست یافتن بانوان به رده های بالای شغلی مدیریتی فاصله داریم.

 

وی با بیان اینکه بانوان در واگذاری پست ها و مشاغل مهم مدیریتی نشان داده اند که پاسخ اعتماد ها را به نحو شایسته می دهند ادامه داد: در ماههای گذشته نیز تعدادی از وزیران با اشاره به مزایای مدیریت بانوان اظهار داشتند بانوان کمتر دچار مفاسد اقتصادی می شوند.

 

وی ادامه داد متاسفانه هنوز برخی موانع در کشور برای پیشرفت بانوان وجود دارد تصریح کرد: این موانع براساس باورهای غلط اجتماعی ایجاد شده است.

 

مشاور وزیر بهداشت همچنین با بیان اینکه در بیماری غیرواگیر نظیر بیماری قلبی عروق مردان گوی سبقت را از بانوان ربوده اند عنوان کرد: متاسفامه این نسبت در خصوص بیماری دیابت برعکس بوده و بانوان بیشتری به این بیماری مبتلا شده اند.

 

علیرضا مسلم رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در این مراسم با بیان اینکه ریشهه بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی را می تواند با تربیت صحیح در خانواده از بین برد ادامه داد: در صورت ایفای صحیح نقش بانوان در خانواده بسیاری از مشکلات ایجاد نخواهد شد.

در پایان از ۴۰بانوی نمونه در دانشگاه علوم پزشکی تجلیل شد.

 

انتهای پیام/