رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی از شناسایی بیش از یک هزار و 430نخبه در استان خراسان رضوی خبرداد.

 

 

به گزارش بصیرسبزوار، سید رضا احمدی زاده در دیدار با استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزوار با اشاره به اینکه بیش ازیک هزار و ۴۳۰نخبه در استان خراسان رضوی شناسایی شده اند اظهارداشت: نیمی از این نخبگان را بانوان تشکیل میدهند.

 

وی با اشاره به اینکه حمایت های مختلف مالی از دانشحجویان نخبه شناسایی شده در مقاطع گوناگون انجام می شود تصریح کرد: دولت بایک دانشجو تا ۳۸۰میلیون ریال هزینه می کند که این مبلغ از ۴میلیون ریال برای مقطع کارشناسی تا ۳۸میلیون تومان در مقاطع دکتری متفاوت است.

 

احمدی زاده در ادامه با اشاره به لزوم حفظ نخبگان در کشور و استفاده از توان آنها تاکید کرد: جذب مجوزی از هیت وزیران برای جذب سالانه ۲۲ عضو هییئت علمی از بین نخبگان باعث بازگشت بیش از ۸۴۰نخبه از خارج از مرزها به کشور شده است.

 

 

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی همچنین یکی دیگر از راههای نگه داشت نخبگان در کشور را ایجاد و رشد شرکت های فن آور دانست و تصریح کرد: در خراسان رضوی ۳۳۰ شرکت دانش بنیان وجود دارد که پیش بینی افزایش آن به سه هزار شرکت در دستور کار قرار دارد.

 

 

احمدی زاده با اشاره به اینکه استفاده از استعدادهای نخبگان به صورت کاربردی نیازبه ایجاد بستری برای فعالیت این عزیزان دارد عنوان کرد: حرکت به سمت پژوهش محوری و کارآفرینی یکی از راههایی است که می تواند بستر را برای انجام فعالیت و به فعلیت رساندن استعداد ها فراهم کند و دانشگاه را از آموزشی بودن صرف خارج کند.

 

 

انتهای پیام/