مدیر امور منابع آب سبزوار گفت: یازده و نیم هکتار از ارضی ملی حریم رودخانه ها در سبزوار از دست متعرضان آزاد شد.

به گزارش بصیر سبزوار، محمد ثابتی مقدم در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از جمله اقدامات پیشگیرانه امور آب منطقه ای که حفظ و حراست از منابع آبی منطقه به واسطه نظارت بر بسترهایی است که به  تغذیه سفره های زیر زمینی می پردازد اظهارداشت: در این راستا از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۱ و نیم هکتار از اراضی ملی که در بستر رودخانه ها به صورت غیر قانونی تصاحب شده بود آزاد سازی و به منابع طبیعی واگذار شد.

 

وی با اشاره به اینکه بیشترین تصرفات در حوزه رودخانه های برازق ششتمد سنگ سفید و بسک در سبزوار و همچنین رودخانه ریوند در شهرستان داورزن بوده است ادامه داد : چشم طمع متجاوزان به منابع طبیعی و بستررودخانه ها بیشتر به این سمت از منابع طبیعی بوده است.

 

ثابتی در ادامه با بیان اینکه طول رودخانه های سبزوار یک هزار کیلومتر است که مساحتی در حدود سه هزار و ۵۰۰هکتار را در بر میگیرد ادامه داد: حفاظت و صیانت از این زمین ها که نقش عمده ای را در ایجاد و تثبیت سفره های آب زیرزمینی دارد بر عهده امور آب منطقه ای است.

 

وی در ادامه به تشکیل ۲هزار و ۵۰۰پرونده تشکیل شده در خصوص رفع تصرفات در این حوزه اشاره کرد و تاکید کرد: ۱۷۲ پرونده از ابتدای سال تا کنون برای دست اندازی به بستر رودخانه تشکیل شده است.

 

انتهای پیام/