رئیس اداره بهزیستی سبزوار از ایجاد فرصت شغلی برای 482مددجو بهزیستی در یک سال اخیر خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار مرضیه کسرائی در جمع مددجویان این نهاد با اشاره به اینکه ایجاد شغل یکی از مهم ترین راهها برای ایجاد ارتباط موثر مددجویان و معلولین این نهاد با اجتماع است اظهارداشت: در این راستا از ابندای سال تا کنون برای ۴۸۲ مددجو تحت پوشش این اداره فرصت شغلی متناسب ایجاد شده است.

 

وی با بیان اینکه این اداره با پرداخت ۴۱ میلیارد ریال تسهیلات در حوزه اشتغالزایی توانسته این تعداد فرصت شغلی را فراهم کند تصریح کرد: ازابتدای سال جاری ۵۱میلیارد تومان اعتبار به این اداره اختصاص یافته که بهزیستی سبزوار تا کنون توانسته بیش از ۴۱میلیارد تومان آن را جذب و در اختیار مددجویان قرار دهد.

 

کسرائی در ادامه با اشاره به اینکه مددجویان اجتماعی و توانبخشی توانسته اند در ۳۱۱ مورد از مشاغل ایجادشده مشغول فعالیت شوند تاکید کرد: ۱۷۱ فرصت شغلی دیگر هم  در موسسات وابسته به بهزیستی فراهم شد.

 

رئیس اداره بهزیستی سبزوار توانمند سازی و خودکفایی مددجویان را رویکرد مهم این نهاد در ارائه خدمات خود دانست و افزود: از ابتدای سال ۹۳ مورد از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بهزیستی موفق به کسب وام و ایجاد مشاغل خانگی برای خود شده اند.

وی با اشاره به بپرداخت وام های ایجاد مشاغل خانگی به زنان سرپرست خانوار این نهاد تاکید کرد: هم اکنون ۲۰۰زن سرپرست خانوار به صورت ماهانه از سوی این نهاد مستمری گرفته و از سوی بهزیستی حمایت می شوند.

 

انتهای پیام/