معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: 64هزار و 589زن در پست های اداری این استان مشغول خدمت شده اند.

به گزارش بصیرسبزوار،سیدجواد حسینی در همایش بزرگداشت روز زن در سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر ۶۴ هزار و ۵۸۹زن در پست های اداری مشغول به خدمت هستند تصریح کرد: از این تعداد ۷۸ زن توانسته اند پست های مدیریتی از قیبیل مدیر کل مدیر ادارات و و معاونت ها را در اختیار بگیرند.

 

 

وی با اشاره به به حضور ۵۰۰کارآفرین زن در استان خراسان رضوی تصریح کرد: علاوه بر حضور کارآفرین های زن در اجتماع بیش از یکصد و ۹۰سمن نیز توسط بانوان در جامعه مدیریت می شود.

 

حسینی درادامه به افزایش نقش آفرینی بانوان در جامعه تاکید کرد: در حال حاضر ۸۸دهیار خانم در استان فعالیت می کنند که این رقم نسبت به دور گذشته ۶۰درصد افزایش نشان می دهد و همچنین ۲۰۰ عضو خانم شوراهای شهر و روستا داریم که ۲۵ درصد رشد را در بر داشته است.

 

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت بانوان در جامعه ادامه داد: برای داشتن جامعه قدرتمند به لحاظ اجتماعی،فرهنگی،هنری نباید از ظرفیت بزرگ بانوان غافل شویم.

 

حسینی به عضو هیات علمی، ۴۶ هزارو ۵۴۱ معلم، ۱۲۴ هزار دانشجو و ۵۶۴ هزار دانش آموز دختر در استان خراسان رضوی اشاره کردو افزود: این تعداد از بانوان  فعال در جامعه خود نشان از قدرت اجتماعی آنها دارد.

 

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری همچنین بر استفاده از بانوان در حوزه های مدیریتی تاکید کرد و ادامه داد: تصمیم دولت بر این است که ۳۰درصد از پست های مدیریتی را به بانوان اختصاص دهد.

 

انتهای پیام/