نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: احداث سد خاکی ذوالفرخ منجر به احیا 9روستای منطقه خواهد شد.

به گزارش بصیرسبزوار،حسین مقصودی در نشست با معاون محرومیت زدایی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسدارن که به منظور بررسی امکان کمک به مناطق محروم روداب و ششتمد برگزار شد با بیان اینکه ایجاد سد خاکی در روستا ذوالفرخ می توان سبب احیا بیش از ۹روستا در این منطقه شود اظهارداشت: ساخت این سد که نیاز به اعتباری در حدود ۵۰۰میلیون تومان دارد نقش بزرگی در کشاورزی منطقه ایفا خواهد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه درخواست ما از قرارگاه خاتم الانبیا برای ساخت این سد در راستای انجام امورات محرومیت زدایی است تصریح کرد: یکی از مشکلات این منطقه از دست رفتن بیش از ۸۰درصد روان آبهایی است که در صورت کنترل می تواند جان دوباره ای به قنوات منطقه ببخشد.

 

 

مقصودی همچنین با بیان اینکه متاسفانه برخی بی عدالتی ها که تا کنون در منطقه ایجاد شده است روستاهای بخش روداب به محروم ترین روستاهای استان تبدیل شده اند عنوان کرد: متاسفانه در برخی از مقاطع بیش از۱۵ روستا خالی از سکنه  شده و دانش آموزان این مناطق دارای رتبه اول سوء تغذیه در کشور را داشته اند.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به بازدید یک روزه معاون محرومیت زدایی قرارگاه خاتم الانبیا از این مناطق محروم تاکید کرد: در این سفر با ساخت ۱۲ مدرسه ،۶خانه عالم در روستا و همچنین ۱۸ مسجد موافق شد.

 

مقصودی ادامه داد: توزیع ۵۰۰بسته مواد غذایی و پرداخت ۳۵۰میلیون تومان جهیزیه به ۳۵ نوعروس را از دیگر دستاوردهای سفر سردار رجبی معاون محرومیت زدایی قرارگاه خاتم الانبیا سپاه یه سبزوار اعلام کرد.

 

انتهای پیام/