امام جمعه سبزوار گفت: مسئولان فرهنگی شهر در برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی به گروههای مردمی و فعالان فرهنگی اعتماد کنند.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با اشاره به اینکه متاسفانه گاهی مشاهده می شود مسئولان فرهنگی که در مناصب قرار میگیرند یا توانایی لازم را نداشته و یا از اراده کافی برخوردار نیستند اظهارداشت: مقام معظم رهبری چندی قبل در خصوص مسائل فرهنگی فرمان آتش به اختیار را به جوانان متعهد و متدین دادند که  جوانان نیز به خوبی از عهده کار برآمده اند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه جوانان فرهنگی سبزوار در ایام محرم توانستند با نظم و ترتیب خاصی مراسم اجتماع عظیم عزاداران را برگزار کنند تصریح کرد: متاسفانه در مراسم راهپیمایی ۲۲بهمن که خیل عظیمی از مردم در راهپیمایی شرکت کرده بودند مسئولین  حتی یک صوت مناسب برای مراسم تهیه نکرده بودند.

 

مقیسه تاکیدکرد: در انجام این مراسم ها  تکیه به جوانان و امت مورد توجه باشد.

 

امام جمعه سبزوار همچنین گفت: اشرافی گری و دل سپردن به افراد مرفه به جای ضعفا و تکیه بر خارجی ها به جای مردم  در اداره کشور مشکلاتی فراوانی را ایجاد می کند .

 

وی در ادامه با بیان اینکه  به توجه به ارزش ها و قدردانی از خون شهدا باید به در دستور کار قرار گیرد عنوان کرد: اگر خون شهدا را نادیده گرفته و زحماتی را که برای برپا نگه داشتن حکومت اسلامی کشیده می شود را ضایع کنیم باید در پیشگاه خداوند پاسخگو با شیم.

 

مقیسه همچنین با اشاره به در جریان بودن طرح که به چگونگی کسب اموال مسئولان از ابتدا تا کنون می پردازد افزود: طرح این موضوع به صورت فراجناحی بوده و باید همینگونه عمل شود و در ابتدا به اموال سران سه قوه نمایندگان استانداران و فرمانداران بپردازد.

 

وی تاکید کرد: باید اموالی به به صورت ناصواب کسب شده را از طرق قانونی بازپس گرفته شده و در راه اموارت کشور و مردم هزینه شود.

 

مقیسه همچنین با تاکید برا ینکه افراد درستکاری فراوانی در حال خدمت به مردم هستند تصریح کرد: متاسفانه در برخی موارد مشکلات بزرگ نمایی هم می شود.

 

انتهای پیام/