رئيس کميسيون فرهنگي و گردشگري شوراي اسلامي شهر سبزوار ازافزایش 6 برابری بودجه فعالیت های فرهنگی و گردشگری سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،مسعود پسندیده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بودجه سال آینده شهرداری در حوزه فعالیت های فرهنگی و گردشگری در حدود ۳۰میلیارد ریال تعیین شده است اظهارداشت: این رقم ۶برابر بودجه سال گذشته است که نوید اتفاقات مثبتی را در حوزه گردشگری در شهر می دهد.

 

وی با اشاره به اینکه رویکرد شهرداری و شورای شهر در سال آینده ایجاد تحول در حوزه گردشگری است تصریح کرد: نگاهی که در حال حاضر برای توسعه گردشگری ایجاد شده است باید با جذب سرمایه گذار در این حوزه تقویت شود.

 

پسندیده در ادامه به لزوم جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری اشاره کرد و افزود: شهرداری سبزوار برابر با مبلغی که سرمایه گذار در پروژه های گردشگری سرمایه بیاورند مشارکت خواهد کرد.

 

رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای شهر سبزوار در ادامه با بیان اینکه رویکرد مهم این کمیسیون در ایام نوروز بازگشایی خانه های تاریخی شهر سبزوار است عنوان کرد: با تعامل با مالکان این خانه ها شرایط بازدید برای گردشگران نوروزی فراهم خواهد شد.

 

این عضو شورای شهر سبزوار با بیان اینکه متاسفانه در چارت شهرداری هیچ جایگاهی برای کارشناسان حوزه گردشگری تعریف نشده است ادامه داد: این نقص و نبود کارشناس گردشگری در شهرداری با حمایت از سازمان مردم‌نهاد برطرف می‌شود.

 

 

انتهای پیام/