مدیر منتخب اقتصاد مقاومتی و مهندس برجسته منتخب علوم و کار آفرین برتر کشور گفت: سالانه در حدود 300هزار نفر مهندس در کشور فارغ التحصیل می شوند.

به گزارش بصیرسبزوار،محمد مهدی نایبی درچهارمین همایش دانشگاه تکنولوژی و توسعه ملی در دانشگاه حکیم با بیان اینکه سالانه در کشور ۳۰۰هزار نفر مهندس از رشته های مختلف فارغ التحصیل می شوند اظهار داشت: این تعداد افراد با مدارک مهندسی به هیچ عنوان با فضای کسب و کار جامعه تناسب ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه  رقم ۳۰۰هزار نفر مهندس در سال در کشری مانند امریکا با ۳۰۰میلیون نفر جمعیت هم ثبت شده است تصریح کرد: حتی در ان کشور نیز این رقم تناسب ورود فارغ التحصیلان رشته های مهندسی به بازار کسب و کار را برهم زده است.

 

نایبی با اشاره به وجود چهار میلیون دانشجو در کشوراظهار کرد: هم اینک چهار درصد از جمعیت ۸۰ میلیون نفری ایران دانشجو هستند که این میزان ۲ برابر متوسط جمعیت دانشجو در اروپا است.

 

این مدیر منتخب اقتصاد مقاومتی کشور با بیان اینکه در دانشگاهها به مهارتهای عملی و کاربردی توجه نمی شود، گفت: مهندسان و دانشجویان باید خود مهارتهای کاربردی متناسب با رشته و نیاز بازار کار را فرا بگیرند .

 

 

به مناسبت روز مهندس و به همت دانشکده های مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری چهارمین همایش دانشگاه، تکنولوژی و توسعه ملی و جشنواره ایده های برتر کارآفرینی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

 

 

وی در  ادامه با اشاره به اینکه برای تسهیل ورود افراد به بازار کار با ید توجه کافی به کسب مهارت های حرفه ای انجام شودتاکید کرد:  دانشجویان علاوه بر کسب مهارتهای عملی و کاربردی با نگاه اقتصادی و تجاری باید در فضا ی کسب و کار قرار گرفته و فرصت های کارآفرینی برای خود و دیگران فراهم نمایند.

 

گفتنی است در این رویداد از دانشجویان ممتاز رشته های مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری نیز تقدیر شد

همچنین در حاشیه این همایش انجمن های علمی رشته های مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری، شرکت های مستقر در مرکز رشد دانشگاه و صنایع شهرستان سبزوار در محل دانشکده مهندسی در نمایشگاهی به معرفی توانمندی های خود پرداختند.

 

انتهای پیام/