معاون توسعه و پشتیبانی اداره آموزش و پرورش سبزوار از تجهیز سه هزار و77کلاس درس در قالب40مدرسه برای اسکان مسافران نوروزی خبر داد.

حسن مهری روز چهارشنبه در نشست ستاد خدمات سفر شهرستان سبزوار با بیان اینکه بیش از سه هزار کلاس درس در راستای خدمت رسانی به مسافرین نوروزی تجهیز شده است اظهارداشت: این کلاس ها در ۴۰مدرسه مناطق مختلف شهر ساماندهی شده اند.

 

وی با یان اینکه سبزوار به عنوان مسیر تردد زائران علی ابن موسی الرضا (ع) هرساله شاهد عبور تعداد زیادی مسافر از شهر است ادامه داد: با تامین این تعداد کلاس ظرفیت برای پذیرایی از ۳۰هزار مسافر و زائر فراهم شده است.

 

مهری در ادامه با بیان اینکه علاوه بر کلاس ها تجهیز شده در این ایام تصریح کرد: ۲هتل، ۲اقامتگاه بوم گردی یک مرکز اقامت رفاهی فرهنگیان، ۲ مهمانپذیر، مهمانسرای ادارات، خوابگاه های دانشجویی، پنج زائر سرا ، برای اسکان مسافران نوروزی آماده سازی شده است.

 

مهری ادامه داد: بر اساس تخمین های و تجربیات گذشته در شبانه روز ۱۴ هزار نفر از این امکانات استفاده خواهند کرد.

 

وی همچینین به آمادگی مساجد شهرستان برای خدمت رسانی به زوار اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در موج دوم سفرها تعداد بیشتر از مسافرین تقاضای اسکان دارند مساجد شهرستان که دارای امکانات رفاهی مناسب هستند نیز برای این منظور آماده شده اند.

گفتنی است سبزوار با توجه به موقعیت جغرافیایی خود سالانه محل تردد بیش از ۲۰میلیون نفر زائر است و این فرصت مناسبی است که مسئولین باید فراهم کردن زیرساختهای مناسب استفاده از این فرصت در راستای توسعه شهر استفاده کنند.

 

انتهای پیام/