مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار از اعزام 500دانشجو از دانشگاههای سبزوار به مناطق عملیاتی جنوب کشور همزمان با نیمه دوم اسفند ماه سال جاری خبر داد.

محمد علی یاوری در گفت و گو با بصیرسبزوار با اعلام خبر اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی جنوب کشور در فالب اردوهای راهیان نور اظهارداشت: یکی از زیباترین و موثرترین حرکت های فرهنگی با قابلیت اثرگذاری بسیار بالا حضور اقشار مختلف از جمله دانشجویان در این مناطق است.

 

وی با اشاره به اینکه در طول سالهای متمادی از برگزاری این اردوها خوشبختانه هرساله شاهد تحولات بسیار زیاد اخلاقی ومعنوی زیادی در بین افراد حاضر در اردو هستیم ادامه داد: آشنایکردن دانشجویان به عنوان افرادی که در اینده نزدیک به عنوان مسئول در نقاط مختلف کشور مشغول فعالیت خواهند شد با فرهنگ ایثار شهادت از جمله وظایفی است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

 

یاوری در ادامه با بیان اینکه دشمنان اسلام و انقلاب با تمام توان خود به صحنه امده اند تا این حرکت عظیم فرهنگی را دچار اختلال کنند و از آثار و برکات آن بکاهند تصریح کرد: جوانان فریب نقشه های نخ نما شده دشمنان را نخورده و هرساله با شور و رغبت در این کاروان ها حضور می یابند.

 

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس یک دانشگاه بزرگ بود که ما باید در حال حاضر از درس های آن استفاده کنیم  افزود: دفاع مقدس به عنوان نماد پایداری و استواری یک ملت در راه آرمان‌های خود توانست مدیریت ، معنویت جامعه، شناخت و آگاهی ملت نسب به دشمنان را افزایش دهد.

 

مدیر دفتر بسیج دانشجویی سبزوار همجنین تاکید کرد: دانشجویان در این سفر از مناطق جنگی اروند، شلمچه، نهرخین،طلائیه،هویزه، فکه، چزابه بازدید خواهند کرد.