مدیر کل دفتر سیاست گذاری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: تا کنون 3400شرکت دانش بنیان مورد تایید این دفتر قرار گرفته اند.

به گزارش بصیرسبزوار، میثم نریمانی در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم با بیان اینکه بیش از ۱۰هزار شرکت دانش بنیان در کشور شناسایی شده اند اظهارداشت: از این تعداد سه هزار و ۴۰۰شرکت توانسته اند تاییده این دفتر را دریافت کرده و از خدمات و مزایای آن نیز بهره مند شوند.

 

وی با اشاره به اینکه پس از تایید شرکت های دانش بنیان توسط این نهاد این شرکت ها هستند که می توانند از مزایای مختلف بهره مند شوند ادامه داد: استفاده از تسهلات صندوق شکوفایی وام های شرکت های دانش بنیان از جمله مزایایی است که این ۳۴۰۰شرکت از آن بهره مند شده اند.

نریمانی در ادامه با اشاره به اینکه معافیت های گمرکی و مالیاتی نیز یکی دیگر از مزایای مهمی است که به شرکت های دانش بنیان تعلق می گیرد ادامه داد: مجموع ۲۰۰یلیارد تومان معافیت های مالیاتی به شرکت های دانش بنیان تعلق می گیرد.

 

مدیر کل دفتر سیاست گذاری معاونت علمی ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اولویت های این دفتر مبنی بر توسعه زیست بوم ها دانش بنیان در کشور است ادامه داد: این شرکت ها باید از بدنه دانشگاه جداشده و در قالب شرکت های مجزا با صنعت کشور ارتباط بگیرند.

 

وی با اشاره به توجه این شرکت ها به حوزه اشتغال ادامه داد: اشتغال برخی از این شرکت های دانش بنیان خدماتی به گونه است که تا ۱۰هزار نفر به عنوان شغل از آن استفاده می کنند.

 

نریمانی به شناسایی ۲۰۰اپلیکیشن خدماتی در کشور اشاره کرد و افزود: با وجود علاقه ای که مردم برای استفاده و تهیه این اپلیکیشن ها دارند  متاسفانه دولت به لحاظ آماری از مردم عقب افتاده است.

 

انتهای پیام/