رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار از ثبت 18 وقف در یک سال گذشته خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام محمد نیساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ازابتدای سال با ارائه مشاورهای مختلف ۱۸ موقوفاتی در زمینه ای گوناگون به ثبت رسیده است اظهارداشت: مبلغ ریالی موقوفات از ابتدای سال بالغ بر یک میلیارد و ۱۳۰میلیون ریال است.

 

وی با اشاره به اینکه از این تعداد موقوفاتی در حوزه های عتبات عالیات امازاده ها ، هزینه های فرهنگی و علوم قرآنی بوده است تصریح کرد: خوشبختانه یک مورد از وقف های صورت گرفته در خصوص مسائل مربوط به فاطمیه است که تاکنون در شهرستان این مورد وجود نداشت.

 

نیساری در ادامه با اشاره به تشکیل ۵کارگروه وقف بر اساس نیازمندی های زمان ادامه داد: در هر زمان با توجه به مقتضیات موجود وقفیات را باید به سمتی سوق داد که نیاز های روز جامعه را برطرف سازد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با اشاره به اینکه کارگزوه های وقف شهدا ،کارگروه فاطمی ،کارگروه عملی اموزشی ،کارگروه فناوری و علوم قرانی در اداره اوقاف سبزوار ایجاد شده است ادامه داد: این کارگروهها متشکل از افراد خیر و نیکوکاری است که با انجام فعالیت های مختلف سعی در جذب موقوفات مردم به سمت مسائل روز دارند.

 

وی همچنین در ادامه از انجام مذاکراتی با اداره محیط زیست در خصوص جذب خیرین و نیکوکاران این حوزه برای ثبت موقوفاتی در این حوزه خبر داد و افزود: توجه به وقف محیط زیست از جمله موصوعات مورد توجه مقام معظم رهبری است که ما نیز در صدد ثبت اینگونه موقوفات هستیم.

 

انتهای پیام/