معاون فنی و عمرانی فرمانداری سبزوار از ایجاد 10کمیته برای تسهیل سفرهای نوروزی خبر داد.

به گزارش بصیرسبزواراسماعیل نصرآبادی در جلسه ستاد سفر های نوروزی در سبزوار با بیان اینکه سبزوار به عنوان شهری که در مسیر گردشگران و زائران امام رضا قرار دارد می بایست بتواند خدمات مختلفی را در حوزه سفر و گردشگری ارائه کنئ ادامه داد: بر این اساس ۱۰ کمیته ویژه برای ارائه خدمات سفرهای نوروزی به گردشگران تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده اند.

 

وی در ادامه با اشاره به تشکیل کمیته های  خدمات حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامی امنیتی، اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات و خدمات بهداشتی تصریح کرد: این کمیته به صورت ویژه خدمات خود را برای تسهیل سفر تا پایان مسافرتهای نوروزی ادامه خواهند داد.

 

نصرآبادی در ادامه با بیان اینکه سبزوار به لحاظ وجود فضاهای مناسب گردشگری و جاذبه های تاریخی از موقعیت مناسبی برخوردا است تاکید کرد: باید این هماهنگی بین دستگاههای مختلف ایجاد شود تا سبزوار نیز به عنوان شهر مقصد گردشگری شناخته شود.

 

وی به وجود ۲۰۰ اثر تاریخی فرهنیگی در سبزوار اشاره کرد و افزود: وجود جاذبه های مهم گردشگری و ظرفیت های طبیعی از جمله کویر کوهستان و بقاع متبرکه و همچنین تولید ۱۵ اثر از صنایع دستی این ظرفیت را در سبزوار ایجاد کرده است که بتوان از این فرصت به نحو مطلوب استفاده کرد.

 

 

انتهای پیام/