مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: 2هزار و 130میلیارد ریال اعتبار تسهیلات درراستای اشتغال پایدار روستایی اختصاص یافته است.

به گزارش بصیرسبزوار،محمد سنجری در کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار با بیان اینکه در سال جاری ۲هزار و ۱۳۰هزار میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات قانون حمایت از توسعه به این حوزه اختصاص یافته است اظهارداشت: با توجه به مشکلات اقتصادی دولت این اعتبار با مجوز مقام معظم رهبری از محل صندوق توسعه ملی فراهم خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ارائه این تسهیلات  دارای مزیت های فراوانی برای ایجاد مشاغل پایدار در روستا ها و مناطق محروم است تاکید کرد: نرخ این تسهیلات در مناطق روستایی ۶در مناطق مرزی ۴و دارای دوره یک ساله تنفس است که می تواند به شکل گیری و سود دهی این مشاغل کمک کند.

 

سنجری در ادامه با تاکید بر این نکته که دستگاه های نظارتی در خصوص این وام ها باید به صورت جدی مراقبت لازم از عدم انحراف مسیر هزینه وام ها را در دستور کار قرار دهند عنوان کرد: با توجه به قرض الحسنه بودن این تسهیلات باید دقت شود تسهیلات در راستای افزایش تولیدات هزینه شده و اشتغال پایدار را در روستاها رقم بزند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ۶۰میلیارد ریال اعتباری است که در این طرح به روستاهای سبزوار اختصاص یافته است تصریح کرد: با توجه به گسترده بودن بخش کشاورزی ۵۰درصد از اعتبارات این طرح به حوزه کشاورزی اختصاص می یابد.

 

وی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید یکی از اهداف مهم در این طرح است ادامه داد: پرداخت این اعتبارات بر اساس ۲۰ رشته اولویت دار بخش های صنعت، حمل و نقل و میراث فرهنگی است .

 

 

انتهای پیام/