مدیر کمیته امداد سبزوار از ارائه بیش از 90میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان این شهرستان خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،محمد داورزنی در جمع مددجویان با بیان اینکه نگاه این نهاد به سمت ایجاد خودکفایی در مددجویان است اظهارداشت: در۱۰ماه سال جاری بیش از۹۰میلیارد ریال وام خود اشتغالی به صورت قرض الحسنه به مددجویان این نهاد ارائه شده است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه وام های خودکفایی این نهاد در دو سرفصل وام های بانکی و صندوق امداد ولایت  به متقاضیان ارائه می شود ادامه داد: از ابتدا سال ۶۵ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان ارائه شده است که سبزوار توانسته با جذب بیشاز ۹۱درصد اعتبارات رتبه اول استان را از آن خود کند.

 

داورزنی همچنین با بیان اینکه  بیش از ۳۲ میلیارد ریال اعتبارات درون امدادی توسط کمیته امداد سبزوار جذب شده است ادامه داد: این مبلغ تیز به صورت وام های امدادی در راستای اشتغالزایی برای مددجویان اعطا شده است.

 

مدیر کمیته امداد سبزوار با بیان اینکه در مجموع ۹میلیارد تومان وام اشتغالزایی برای توسعه و افزایش تولید داخلی در زمینه های مختلف تولید و خود کفایی ارائه شده است ادامه داد: با ارائه این رقم بیش از ۴۸۰نفر به صورت مستقیم وارد بازار کار شده اند.

 

وی همچنین در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی این نهاد برای مددجویان اشاره و تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون برای احداث بیش از ۴۳واحدمسکن  روستایی و همچنین تعمیر و ۴۲ واحد دیگر با اعتبار بیش از۸۰۰میلیون تومان اقدام شده است