امام جمعه سبزوار گفت:دشمن به اشکال مختلف به دنبال تکمیل پروزه نفوذ خود است.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام مقیسه در دیدار با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاههای سبزوار با بیان اینکه امروزه دشمن از راههای مختلف به دنبال تکمیل پروژه نفوذ خود است اظهارداشت: در جریان دستگیری یک جاسوس دیدیم که این فرد در هویت یک فعال محیط زیست مشغول ارائه آمار و اطلاعات نظامی کشور به دشمنان بوده است.

وی با اشاره به اینکه دشمن از گذشته در پوشش های مختلف سعی در جاسوسی و تکمیل حلقه های پروژه نفوذ خود بوده است ادامه داد: این موضوع از قدیم دردستور کار دشمن بوده و آنها نیز هویتهایی را برای انجام کار خود انتخاب می کنند که سخت تر قابل شناسایی باشد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع پیگیری وعده هایی که مسئولین به شهروندان می دهند ادامه داد: در جلساتی که با حضور مسئولین شهرستان اخیرا در مساجد محلات برگزار شده وعده هایی برای حل مشکلات مناطق داده می شود که عملیاتی شدن آن نیاز به پیگیری مستمر دارد.

مقیسه یکی از راههای پیگیری این وعده ها در صورت عملی نشدن را اطلاع به دفتر امام جمعه عنوان کرد.

امام جمعه سبزوار همچنین با بیان اینکه فضای مجازی در حال حاضر بستر مناسبی برای تبلیغ مسائل فرهنگی در اختیار جوانان مومن قرار داده است تصریح کرد: جوانان باید در این فضا مراقبت ویژه ای داشته باشند تا از ظرفیت ها به نحوی بهره ببرند که درگیر آسیب ها و نقشه های دشمن نشوند.

محمد علی یاوری مدیر دفتر بسیج دانشجویی ناحیه مقاومت سپاه سبزوار نیز در ابتدای جلسه با بیان اینکه در چند سال گذشته ارتباط دانشگاه و حوزه های علمیه در شهرستان به نحو مطلوبی برقرار نشده است تاکید کرد: این ارتباط با استفاده از ظرفیت دفتر امام جمعه می تواند فعال تر و موثر تر از گذشته ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه در رصد جریانات فرهنگی و علمی دانشگاه ها متاسفانه شاهد بروز و ترویج برخی جریانات ضد اسلام و ضد ارزش بوده ایم عنوان کرد: البته این جریانات در حال حاضر جریانات قالب دانشگاه ها نبوده که نیازمند توجه بیشتر در صیانت از این فضا هستیم.

انتهای پیام/