فرماندار سبزوار تشکیل 20سازمان مردم نهاد در سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار احمد برادران در دیدار با نمایندگان سازمان های مردم نهاد در سبزار با اشاره تشکیل ۲۰سازمان مردم نهاد در سال جاری اظهارداشت: این سمن ها در حوزه های مختلف فعالیت خود را اغاز کرده اند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۳ سازمان مردم نهاد در شهرستان سبزوار فعالیت های اجتماعی خود را انجام می دهند تصریح کرد:فعالیت های این سازمان های مردم نهاد در حوزه های بهداشت و درمان، فرهنگی، محیط زیست، مشارکت های بانوان، اشتغال، ساماندهی فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.

 

برادران با اشاره به اینکه امروزه رفع بسیاری از مشکلات با مشارکت عموم مردم انجام خواهد شد تاکید کرد: سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در تجمیع این فعالیت ها و جهت دادن به آنها در زمینه های موثر خواهد شد.

 

فرماندار سبزوار در ادامه با بیان اینکه امروز حل مشکلات آب، محیط زیست، ریزگردها، منابع طبیعی نیاز به دخالت و استفاده از توان عمومی مردم دارد ادامه داد: تشکل های مردمی با آموزش و فرهنگ سازی همسو با سیاست دستگاههای اجرای می توانند بسیاری از این مشکلات را با استفادهاز توان عمومی برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه تشکیل این سمن ها در حوزه ها رفع آسیب های حاشیه نشینی در سبزوار بسیار موثر خواهد بود ادامه داد: ۲۰درصد از جمعیت شهری سبزوار در مناطق حاشیه ای ساکن هستند که ایجاد سمن های مرتبط با این حوزه های به ارتقا سطح فرهنگی این افراد کمک می کند.

 

انتهای پیام/