مدیر امور پردیس های خراسان رضوی گفت: نسبت دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و تعداد بازنشتگان آموزش و پرورش کشور را در آینده با مشکل تامین معلم روبرو خواهد کرد.

به گزارش بصیرسبزوار، سید محسن مجتبوی در نشست خبری در سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر تعداد معلمین بازنشست شده د رهر سال بیشتر از جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان است اظهارداشت: با این روند تا سال ۱۴۰۰با سونامی کمبود معلم در مدارس رویرو خواهیم شد.

 

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان از دو طریق شرکت در کنکور سراسری و برگزاری ازمون های استخدامی برای جذب معلم اقدام به تامین دانشجو می کند ادامه داد: سیاست این دانشگاه بر جذب افراد نخبه برای تحصیل و تربیت معلمین متعهد و متخصص است.

 

مجتبوی با اشاره به اینکه در سال جاری این دانشگاه در حدود ۸هزار نفر دانشجو جذب شده و مشغول به تحصیل هستند تصریح کرد: با افزایش زیرساخت ها و وجود ۱۰۰مرکز دانشگاهی در کشور سال اینده این رقم به بیش از ۱۵هزار نفر خواهد رسید.

 

وی در ادامه به موضوع فضاهای اموزشی موجود در کشور اشاره کرد و افزود: به دلیل قدمت تاسیس مراکز دانشسرای عالی که به حدود ۱۰۰سال گذشته می رسد بیش از ۴۰درصد فضاهای آموزشی نیازمند بازسازی و مقام سازی هستند.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در ادامه با بیان اینکه در مجموع ۴دانشگاه فرهنگیان و دو پردیس دانشگاهی در استان خراسان فعال هستند ادامه داد: بیش از ۲هزار دانشجو در پردیس های استان مشغول به تحصیل هستند.

 

وی همچنین در خصوص جذب معلم از طریق ازمون های استخدامی اضریح کردک پس از انجام مراحل گزینش و مصاحبه این افراد دوره مقدماتی را برای شروع به کار در این دانشگاه سپری خواهد کرد.

 

انتهای پیام/