رئیس دانشگاه فرهنگیان سبزواراز افتتاح ساختمان آموزشی این دانشگاه همزمان با آغاز سال تحصیلی آینده خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار، مرتضی بینش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساختمان جدید این مرکز با اعتباری معادل ۴۰میلیارد ریال در حال احداث است اظهارداشت: این مرکز روبروی دانشگاه حکیم و در قطب دانشگاهی شهر با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد در مهرماه آینده افتتاح خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه ۹هکتار زمین برای احداث این مرکز اختصاص داده شده است که ۱۵هزار مترمربع فضای آموزشی در آن ایجاد خواهد شد ادامه داد: در فاز نخست دو هزار و ۸۰۰متر مربع فضای آموزشی ساخته شده و آماده جذب دانشجو است.

 

بینش با بیان اینکه با اعلام اینکه تعداد هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشو در حدود ۷۰۰نفر بوده و دانشگاه ها از طریق هیئت های علمی مدعو نیاز خود را برطرف می کنند ادامه داد: سبزوار تنها مرکزی است که ۴هیئت علمی ثابت را در اختیار دارد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۲۰فضای خوابگاهی آماده برای ارائه به دانشجویان در سبزوار موجود است ادامه داد: سبزوار آمادگی پذیرش تا ۲هزار دانشجو را نیز فراهم کرده است.

 

رئیس دانشگاه فرهنگیان سبزوار همچنین با بیان اینکه سبزوار به عنوان یکی از مراکز مهارت آموزی برای افرادی که از طریق آزمون استخدامی جذب دانشگاه شده اند فعالیت می کند ادامه داد: از امروز کلاس های مهارت اموزی اسن افراد در سبزوار کار خود را آغاز کرده است.

 

انتهای پیام/