مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: طرح آرامش بهاری در دو هزار و 700بقعه متبرکه برگزار می شود.

 

به گزارش بصیرسبزوار،حمید عسکری در دوره آموزش توجیهی برگزاری طرح آرامش بهاری در سبزوار با اشاره به وجود هشت هزار و ۸۴ مکان مذهبی و بقعه متبرکه در سطح کشور اظهارداشت: زیرساخت های لازم برای شرکت دادن دو هزار و ۷۰۰بقعه و مکان مذهبی در کشور ایجاد شده و این بقاع میزبان مسافران نوروزی ۹۷ خواهند بود.

 

وی با بیان اینکه طرح ارامش بهاری از ۲۵ اسفند ماه ۹۶ الی ۱۳ فروردین سال ۹۷ در بقاع منتخب اجرایی خواهد شد تصریح کرد: هرساله برنامه ها یمتنوع فرهنگی هنری و ارزشی در این این طرح اجرایی می شود که برگزاری برنامه سال تحویل دوره های سبک زندگی کارگاهای رفع شبهات ،پاسخ به مسائل شرعی را می توان نام برد.

 

عسکری با اشاره به اینکه یکی از مزایای مهم که می توان در این طرح به آن اشاره کرد را فراهم کردن ظرفیت سفر ارزان قیمت برای هموطنان است تاکید کرد: حضور هموطنان در بقاع متبرکه برای اسکان و استفاده از امکانات رفاهی فرصت مناسبی برای انتقال مسائل ارزشی را فراهم می کند تا علاوه بر سفر مفرح در حوزه معلومات دینی داشته ای را کسب کرد.

 

وی با اشاره به در پیش بودن ایام شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها از برگزاری مراسم عزاداری در بیش از ۲هزار و ۷۰۰بقعه متبرکه خبر داد.

 

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه نذوراتی که مردم به بقاع متبرکه اختصاص می دهند در سه سرفصل فرهنگی هزینه های جاری و اقدامات و عمرانی صرف می شود عنوان کرد: درصد عواید بقاع متبرکه کشور به اجرای پروژه نگهداری، توسعه و بازسازی اختصاص می یابد.

 

انتهای پیام/