عملیات احداث سه فاز تخست باغ موزه دفاع مقدس سبزوار با اعتباری معادل 2میلیارد و 500میلیون ریال در سبزوار آغاز شد.

رئیس شورای شهر سبزوار در مراسم آغاز این باغ موزه با بیان اینکه برای حفظ و اشاعه ارزش های انقلاب و دفاع مقدس نیاز به ایجاد جلوه ای بصری در شهر داریم اظهارداشت: ایجاد این باغ موزه می تواند نقش مهمی در انتقال ارزش ها و آنچه در دفاع مقدس به وسیله رزمندگان سبزواری اتفاق افتاده به نسل جوان و نوجوان داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه باغ موزه دفاع مقدس در سبزوار در ۸فاز احداث خواهد شد تصریح کرد: در سال ۹۷ سه فاز نخست این مجموعه شامل تونل سردرب و محوطه سازی باغ به مساحت یک هکتار به بهره برداری خواهد رسید.

 

تعصبی عضو سابق شورا و مشاور شهردار در این مراسم با بیان اینکه ایجاد پارک های موضوعی از چند سال گذشته در دستور کار شهرداری قرار گرفته است عنوان کرد: شهرداری با اجرایی کردن این پروژه ساخت پارک های مفهومی را نیز آغاز کرده و خوشبختانه باغ موزه دفاع مقدس مکانی برای آموزش و تعالی فرزندان شهر خواهد شد.

 

وی ادامه داد: هشت فاز موضوعی که در این باغ موزه و به تذریج احداث خواهد شامل نهضت سربداران،انقلاب اسلامی،اسوه های ایثار و شهادت ،شهدای هویزه،مسیر تعالی و هدایت،حماسه دفاع مقاومت و ایثارو عبرت و بصیرت خواهد بود.

 

تعصبی همچنین گفت: باغ موزه دفاع مقدس با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و واقعیت‌های هشت سال دفاع مقدس به عنوان دومین شهر غیر مرکز کشور بعد از خرمشهر در سبزوار وارد فاز عملیاتی شد.

 

 

همچنین ۱۰پروژه شهرداری نظیر تاکسی اینترنتی،سوله زائر کلنگ زنی و افتتاح شد

 

انتهای پیام/