آیین عطرافشانی تربت پاک شهیدان و آغاز ساخت حسینیه شهدا در آستان شهیدان سبزوار برگزار شد.

به گزارش بصیرسبزوار، حجت الاسلام غلامرضا مقیسه امام جمعه سبزوار،در مراسم عطرافشانی مزار شهدا با اشاره به اینکه شهیدام دین بزرگی برگردن انقلاب داشته و تمام مردم قدردان جانفشانی آنها باشیم اظهارداشت: پشتیبانی از ولایت فقیه و ارج نهادن ارزش های اسلامی راهی است که با ادامه دادن آن می توان گوشه ای از رشادت های شهدا را جبران کرد.

 

وی با اشاره به دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سالی عمر پربرکت انقلاب تصریح کرد: انقلاب اسلامی خودباوری را برای ما به ارمغان آورد و این عنصری است که می توان با تکیه برآن استقلال کشور را تضمین کرد.

 

مقیسه همچنین به جنایت های دوران پهلوی اشاره کرد و افزود: فساد و جنایتی که در رژِیم گذشته رواج داشت به هیچ عنوان قابل تطهیر نیست.

 

پس از این مراسم کلنگ اغاز احداث عملیات عمرانی حسینه شهدا به زمین زده شد و این حسینیه در زمینی با مساحت ۸۵۰ متر مربع و زیربنای ۶۵۰ متر در طول یک سال ساخته خواهد شد.

 

احمدی معاون شهرداری سبزوار همچنین با بیان اینکه هزینه ساخت این حسینیه ۸۰۰ میلیون تومان برآورد شده است ادامه داد: تا کنون ۱۵۰ میلیون تومان از این مبلغ تامین شده و باقی مانده نیز توسط خیرین و خانواده معم شهدا تامین خواهد شد.

 

همچنین در این مراسم از تابلو شهیدان شاهدنند اثر استاد مجتبی مومن هنرمند سبزواری  که طی مدت یک هفته به تصویر کشیده شده است رونمایی شد.

 

این اثر که در سبک سورئالیسم و به گفته مومن با الهام از آیه قران ترسیم شده است تشریح کرد: در این اثر چشم ۴۰ شهید دفاع مقدس و مدافع حرم سبزوار در چشم مبارک امام خمینی (ره) به تصویر درآمده است.

 

انتهای پیام/