فرمانده سپاه ناحیه سبزوار گفت: در آستانه چهل سالگی نظام جمهوری اسلامی نیاز است آگاهی نسل جدید به صورت مقایسه ای وضعیت موجود را با قبل از انقلاب اسلامی بیان شود.

سرهنگ پاسدار امین اله مظلوم در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه متاسفانه دشمنان آگاه و با تجربه و همچنین دوستان نا آگاه و بی دغدغه امروز در یک مسیر و با بسیج امکانات سعی در سیاه نمایی دوران مدیریت نظام اسلامی دارند اظهارداشت: این افراد سعی می کنندبا تبرئه چهره نظام سلطنتی پهلوی کارکرد و مدیریت جمهوری اسلامی را نامناسب و ضعیف معرفی کنند.

 

وی ادامه داد: بزک کردن چهره سیاسی و مدیریت دوران پهلوی و قرار دادن ان در برابر نظام اسلانی برای نسل جوان را که فاقد حافظه تاریخی نسبت به آن دوران است از دیگر اقدامات دشمن است.

 

مظلوم با بیان اینکه باور و اعتماد نسل جوان به گفته ها و بافته های معارضان و معاندان از یک سو ریشه در نا آگاهی و فقر اطلاعاتی نسل جدید از دوران گذشته داشته و ازسوی دیگر نیز به قدرت عملیات روانی دشمن برمی گردد که بسیار موفق تر از جبهه خودی عمل می کندتصریح کرد: البته برخی نابسامانی ها و ناکارآمدی ها نیز در موضوع بی تاثیر نیست.

 

لازم است برای آگاهی نسل جوان ازروش های مقایسه ای مزیت های جمهوری اسلامی نسبت به دوران ۵۲ساله پهلوی استفاده شود 

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار با اشاره به اینکه لازم است برای آگاهی نسل جوان ازروش های مقایسه ای بخش از مزیت های جمهوری اسلامی نسبت به دوران ۵۲ساله پهلوی استفاده شود تاکید کرد: باید به این سوال پاسخ داد که جمهوری اسلامی در این سال ها برای ما چه کرده و آیا زندگی مردم در مقایسه با قبل از انقلاب بهتر شده است.

 

مظلوم تصریح کرد: اگر منصفانه بخواهم تحلیل کنیم باید تمام سختی ها و موانع توسعه دهه های پیش را بشناسیم تا علت رشد برخی حوزه ها و رکود حوزه های را درک کنیم و بدانیم که هشت سال جنگ تحمیلی و تحریم های دشمن علیه ملت ایران تا چه میزان راه توسعه را ناهموار کرده و با تمام این ناهمواری ها جمهوری اسلامی چه کرده است.

 

ساختار حکومت پهلوی دیکتاتوری غیر مشروع و غیر مردمی و فاقد استقلال سیاسی بود

وی ادامه داد: قبل از هر چیز باید تاکید کرد ساختار حکومت پهلوی دیکتاتوری بود و نظامی که از کودتای نظامی برآمده بود و ابتدایی ترین خصلت این گونه حکومت های کودتایی تکیه برزور است.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار با بیان اینکه فرد حاکم از دل ارتش و پادگان پا به عرصه مدیریت سیاسی می گذارد و زایده تفکر پادگانی  عنوان کرد: در طول ۵۲ سال حکومت تمام تصمیمات از تغییر در نخست وزیر و وزرا همه به اراده شاه و به اعتراف دوست و دشمن کابینه و مجلس و قوای حکومتی هیچ اختیاری از خود نداشتند.

 

مظلوم ادامه داد: حکومت پهلوی علی رغم غیر مشروع و غیر مردمی بودن از استقلال در فکر و عمل نیز بی بهره بود و متاسفانه این حکومت از نوع کودتای وابسته و غیر مستقل بود که نه تنها ماهیت مردمی نداشت بلکه از هویت ملی نیز بی بهره بودو تصمیمات کلان کشور توسط خارجی ها اتخاذ می شد.

 

وی تاکید کرد: اما در مقابل جمهوری اسلامی زایده انقلاب بزرگ و همه جانبه مردمی بود که هویت ملی و مردمی داشته و بر مولفه استقلال تکیه دارد.

 

مظلوم با بیان اینکه یکی از مهم ترین مولفه ها در بررسی عملکرد یک نظام استقلال سیاسی و تحلیل و رصد شاخص استقلال سیاسی در تاریخ کشور است ادامه داد: در دوره های قاجار و پهلوی قصه پرغصه و اسف باری است که تمایل به مرور تاریخ ایران را در برخی مقاطع خاص  به تنفر تبدیل می کند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار گفت: به اعتراف برخی اسناد و اشخاص مانند حسین مکی رضا شاه با نشانه گذاری انگلیسی ها و ژنرال آیرونساید برای تامین منافع آنان انتخاب شد و پس از آن نیز بدون هیچ مقاومتی از قدرت برکنار شد و جانشین وی نیز توسط همان ها انتخاب شد.

 

وی با اشاره به اینکه تعیین مقامات و تصمیمات کلان کشور همه باید با موافقت آمریکا انجام می شدادامه داد: داستان غم انگیز کاپیتالاسیون کودتای ۲۸مرداد ،جدایی بحرین از خاک ایران و …هنوز هم برای هر ایرانی رنج آور است.

دستگیری ملوانان امریکایی درخلیج فارس نشان از قدرت و امنیت جمهوری اسلامی به برکت انقلاب داشت

مظلوم با اشاربه دستگیری ملوانان آمریکایی و انگلیسی در خلیج فارس به غنیمت گرفتن پهپاد امریکایی و خوشحالی قدرت های جهانی از این موضوع که توانسته اند ایران را پای میز مذاکره بکشانند خود گویای استقلال سیاسی و امنیت جمهوری اسلامی است و هر ایرانی وطن دوست مسلمانی از این مقایسه برخود می بالد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در دوران پهلوی حتی در مقطع کاردانی هم دانشجو به خارج از کشور اعزام می شد و اکنون اعزام دانشجو تنها برای مراودات علمی و فرهنگی بین دانشگاهی است وآموزش عالی در تمامی رشته ها به خود کفایی رسیده ادامه داد: مقایسه آموزش عالی و بهداشت هم بیان نگر عملکرد  بسیار موفق جمهوری اسلامی در مقایسه با دوران پهلوی است.

 

وی به صعود رتبه علمی کشور از ۵۲در زمان حکومت پهلوی به ۱۷ در نظام جمهوری اسلامی و رتبه رشد علمی از ۴۰به مقام اول در دنیا اشاره کردو افزود: تعداد دانشجو و دانشگاه ،انجمن های علمی مقالات چاپ شده در نشریات بین المللی ،نشریات علمی و موسسات پزوهشی قابل مقایسه با دوران پهلوی نبوده و از رشد ۳۰تا ۶۰برابری برخوردار است.

 

مظلوم ادامه داد: در رتبه های المپیاد علمی ،انرژی هسته ای ،هوافضا ،سلول های بنیادی و نانو تکنولوژی در دوران پهلوی هیچ آماری وجود ندارد ولی اکنون در تمام این موارد جز ۱۰کشور برتر جهان هستیم.

آمارها نشان از فقدان حتی یک پزشک در روستاها و اکثر شهرهای کوچک در زمان پهلوی دارد

فرمانده سپاه ناحیه سبزواربا اشاره به اینکه یکی از شاخص های مهم برای سنجش توسعه یافتگی و رفاه مردم وضعیت بهداشت است تشریح کرد: بر اساس آمار بخش بزرگی از شهر ها و روستاهای کشور در ابتدای انقلاب از پزشک و امکانات بهداشتی محروم بوده و در شهرهایی نظیر سبزوار پزشکان هندی و افغانی تبار به طبابت مشغول بودند.

 

وی تصریح کرد: نبود پزشک و امکانات بهداشت باعث می شد از هر ۱۰۰۰کودک ۱۱۱نفر مرده و ۱۷۴کودک زیر ۵سال در هر ۱۰۰۰کودک سرنوشتی جز مرگ نداشته باشند در حالی که این آمار امروزجز به موارد استثنا مرگ کودکان و نوزادان تبدیل شد است.

 

مظلوم در ادامه با بیان پیشرفت های اقتصادی با وجود تحریم ها،جنگ تحمیلی و توطئه های دشمنان که در مواردی مانع از تحقق اهداف اقتصادی جمهوری اسلامی بوده تصریح کرد: با وجود تمام این موانع آمارهای جهانی گویای بهتر شدن و ضعیت رفاه مردم است.

برخی ارزانی ها در زمان پهلوی به دلیل تعرفه پایین واردات و فشار بر صنایع داخلی بود/نبود قدرت خرید در جامعه به وضوح قابل مشاهده بود

وی با بیان  اینکه معمولا به ارزان بودن قیمت اقلام در زمان پهلوی و تفاوت آن با نظام جمهوری اشاره می شود ادامه داد: این موضوع از دو منظر قابل توجه است اول اینکه یکی از عمده دلایل ارزانی اعمال تعرفه های بسیار پایین بر کالاهای خارجی و وفور این نوع کالاها در بازار داخل بودو این درحالی بود  که سیاست توسعه اقتصادی حکم می کند برای مکان رقابت صنایع داخل با صنایع قدرتمند خارجی و رشد تولید داخلی تعرفه مناسب همانند تمام کشورهای در حال توسعه وضع شود.

 

مظلوم بیان کرد: وضع تعرفه های پایین سبب شده بود صنعت موفقی در زمان دوران پهلوی نداشته باشیم و با پیروزی انقلاب و آغاز تحریم ها تقریبا هیچ چیز نداشته و برای ابتدایی ترین نیاز ها هم صف تشکیل می شد.

 

وی منظر دوم مقایسه را قدرت خرید مردم دانست و تاکید کرد: با وجود ارزانی ها تعداد اندکی توان خرید داشتندولی امروزه قدرت خرید قطعا از آن زمان بهتر شده اما این تغییر الگوی زندگی و افزایش سطح انتظار باعث ابراز نارضایتی و ایجاد حس محرومت بیشتر    می کند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار گفت: افزایش سطح آگاهی مردم آنها را به حقوق خود آشنا کرده به گونه ای که در زمان حکومت پهلوی مردم نقاط ضعف را نداسته و رفع کمی و کاستی ها را از حکومت نمی خواستند.

 

مظلوم ادامه داد: در آن زمان ۷۰درصد جمعیت کشور در روستا ها بود که هیچ توقعی از حکومت نداشته و از تمام امکانات نیز محروم بودندو حال با تغییر این رقم مردم نیز به حقوق خود آشنایی پیدا کرده اند.

متاسفانه برخی مسئولان هیچ تلاشی برای معرفی دستاوردهای جمهوری اسلامی نمی کنند

وی تاکید کرد: علی رغم تلاش دشمن و معاندان داخلی برای آنکه به جوانان القا کنند وضعیت اقتصادی و درجه توسعه یافتگی در مقایسه با قبل از انقلاب بدتر شده متاسفانه مسئولان و دوستان نظام نیز هیچ تلاشی در جهت معرفی دستاوردهای نظام انجام نمی دهند.

 

فرمانده سپاه ناحیه سبزوار گفت: بعضا به دلیل رقابت های سیاسی دقیقا در جهت منافع دشمنان به سیاه نمایی پرداخته و این باعث شده تا اوضاع اقتصادی و وجود فساد اداری بسیار بدتر از آن چیز که هست به مردم و جوانان معرفی شود و موارد منفی بزرگ نمایی  و بساری از اقدامات و دستاوردهای مثبت نادیده گرفته شود.

 

وی با بیان اینکه آنچه بیان می شود به منزله انکار برخی نقاط ضعف ،کاستی ها و فشارهای اقتصادی نیست تصریح کرد: مردم و مسئولین باید آگاهانه متوجه وضع موجود و اهداف دشمنان باشند و با کنار گذاشتن اختلافات در جهت رفع مشکلات برآمده و روح امید و اتحاد را در مردم تقویت نمایند.

 

انتهای پبام/