دفتر خدمات الکترونیک قضایی سبزوار همزمان با 16 مرکز در شهرستان های استان از طریق ویدئو کنفرانس با حضور رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید.

به گزارش بصیرسبزوار، احمد ادیبی پور رئیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی با ابیان اینکه راه اندازی این دفاتر سبب تسهیل در انجام امورات قضائی می شود اظهار داشت: ازاین پس انواع تنظیم ،ثبت و ارسال دادخواست ها مختلف در خصوص دعاوی و ثبت اظهارنامه ها از طریق این دفاتر انجام می شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه این دفتر با اعتبار در حدود ۸۰میلیون تومان را اندازی و به بهره برداری رسیده است تصریح کرد: راه اندازی این دفتر سبب ایجاد اشتغال برای ۴نفر به صورت مستقیم شده است.

 

ادیبی در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد  دفاتر خدمات قضائی در توسعه عدالت نقش موثری دارد ادامه داد: انجام برخی از امورات قضایی در این دفاتر مصداق واگذار نمودن برخی از امور اداری مردم به خود مردم است.

رئیس دفتر خدمات الکترونیک قضایی با بیان اینکه این دفاتر سبب کاهش مراجعات مستقیم به دادگستری ها می شود تاکید کرد: صرفه‌جویی در وقت، و با کاهش مراجعات مردم به مجموعه‌های قضایی سبب افزایش دقت در رسیدگی به پرونده ها خواهد شد.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه  مردم بدون هرگونه مانع می‌توانند به‌طور مستقیم به این دفاتر مراجعه کرده و امورات قضایی را دنبال کنند عنوان کرد: از طریق این دفاتر ارباب‌رجوع می‌تواند در هر شهری غیر از حوزه قضایی دادگاه اقدام به تنظیم و تسلیم دادخواست کنند.

 

انتهای پیام/