مجتبی مومن هنرمند سبزواری جدیدترین اثر نقاشی خود را تحت عنوان «شهیدان شاهدند» به زودی در سبزوار رونمایی خواهد کرد.

به گزارش بصیرسبزوار،مجتبی مومن مجسمه ساز و نقاش انقلابی سبزواری اثر شهیدان شاهدند را ازابتدای دهه فجر آغاز کرده و به زودی از این اثر رونمایی خواهد کرد.

 

این هنرمند سبزواری در گفت و گو با بصیرسبزوار با بیان اینکه این اثر که باالهام از آیه ۶۹سوره ال عمران تلمیح شده است اظهارداشت: در این تصویر چشم ۴۰شهید انقلاب و دفاع مقدس سبزواری و مدافع حرم در چشم مبارک حضرت امام خمینی به تصویر در می آید و به گونه ای یادآور این ایه است که شهدا زنده و شاهد تمام اعمال ما هستند.

 

مومن در ادامه با اشاره به اینکه این نقاشی به سبک سورئالیسم ترسیم می شود ادامه داد: تا کنون بیش از ۷۰درصد کار انجام شده است و بیش یک هفته زمان نیز برای انجام این کار صرف شده است.

این هنرمند سبزواری با بیان اینکه ۱۹ بهمن ماه و همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی مراسم رونمایی از این اثر در آستان شهدای سبزوار برگزار خواهد شد تصریح کرد: پس از تکمیل و رونمایی این اثر برای نگهداری به خانه موزه شهید فرومندی تحویل خواهد شد.
مجتبی مومن که در کانامه هنری خود تصویرگری شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را دارد خالق آثاری نظیر ثبت چهره محسن حججی شهید بی سر مدافع حرم با بیش از ۷۰هزار اثر انگشت و گل آرایی چهره  مهدی موحد نیا شهید مدافع حرم سبزواری با بیش از ۲هزار گلبرگ است.

 

انتهای پیام/