مدیر کل جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی از تامین 3500تن پرتقال و 1100تن سیب برای شب عید خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،مجتبی مزروعی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای تامین اقلام مورد نیاز شب عید هیچ مشکلی وجود ندارد اظهارداشت: برای تامین میوه شب عید دراستان خراسان ۳۵۰۰تن پرتقال و یک هزار و ۱۰۰تن سیب برای عرضه در آستانه سال جدید برای استان تهیه شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ۸۰۰تناز سیب تهیه شده به استان وارد شده و است ومابقی نیز به استان ارسال خواهد شد تصریح کرد: با توجه به شرایط موجو برای نگهداری پرتقال و آسیب پذیری این مویه تا کنون ۷۰۰ تن از ان وراد استان شده و مابقی نیز به تدریج به استان ارسال خواهد شد.

 

مدیر کل چهاد کشاورزی در ادامه با شاره به دیگر اقلام مورد نیاز شب عید و تامین انها تاکید کرد: در خصوص تامین مرغ مورد نیاز برای شب عیدو افزایش تقاضا به اندازه کافی در استان جوجه ریزی انجام شده است.

 

وی قیمت معقول و منصفانه برای مرغ را بین ۷هزار تا ۷هزار و ۵۰۰تومان دانست.

 

مزروعی در ادامه با بیان اینکه خوشبختانه در حال حاضر برای اقلام مصرفی تولیدی در داخل کشور مشکلی نیست ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم مازاد تولید مورد نیاز کشور را به سرعت به بازارهای بین المللی برسانیم.

 

وی در ادامه به صادرات روزانه ۶۰۰تن شیر از استان به اروپاو روسیه خبر داد و افزود: توانسته ایم استانداردهای سخت گیرانه برای صدور شیر خشک به این کشورها را رعایت کرده و سهمی از بازار این کشورها داشته باشیم.