همزمان با سومین روز از دهه فجر 33طرح آبیاری به ارزش 68میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

به گزارش بصیرسبزوار،منصور برغمدی در مراسم بهره برداری از این پروژه ها با اشاره به توجه ویژه دولت به بخش آبیاری و استفاده بهینه از آب در بخش کشاورزی اظهارداشت: در اجرای  طرح های نوین آبیاری دولت ۸۵درصد از مبلغ را به صورت بلاعوض پرداخت کرده و ما بقی مبلغ توسط خودیاری بهره برداران تامین می شود.

 

وی با بیان اینکه ۳۳ طرح اجرا شده توسط جهاد سبزوار اعتبای معادل ۶۸ میلیارد ریال هزینه شده است ادامه داد: ۵۶ میلیارد ریال از این مبلغ توسط دولت و ۱۲ میلیارد ریال دیگر کمک های مردمی بوده است.

 

برغمدی در ادامه با اشاره به اجرای طرح های انتقال آب توسط لوله تصریح کرد: ۳۶ طرح انتقال آب با لوله نیز به ارزش ۳۰میلیارد ریال در شهرستان اجرا شده است که ۲۱ میلیارد آن از منابع دولتی تامین شده و ۹میلیارد ریال دیگر را مردم منطقه تامین کرده اند.

 

رئیس جهاد کشاورزی سبزوار همچنین با اشاره به بحران کم آبی و لزوم استفاده از روش های نوین آبیاری تاکید کرد: طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار در سه هزار و ۵۰ هکتار اراضی این شهرستان با هزینه ۱۱۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اجرا شده است.

 

وی همچنین در پایان به وسعت بخش کشاورزی در سبزوار اشاره کرد و افزود: سبزوار دارای ۳۵ هزار هکتار کشتزار، ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی و حدود ۲۰ هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.

 

انتهای پیام/