امام جمعه سبزوار گفت: هر ملتی آزادیخواه که در پی استقلال و رهایی از بند استکبار و استعمار است از طریق آمریکاو حامیانش ناقض حقوق بشر معرفی می شود.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسلام غلامرضا مقیسه در خطبه های نماز جمعه این هفته سبزوار با بیان اینکه دراین روزها مردم مظلوم یمن و کودکان بی دفاع آن توسط تجاوزگران سعودی و با سلاح های امریکایی مورد هجوم همه جانبه قرار گرفته اند اظهار داشت: این فاجعه امروز به یک دغدغه بین المللی تبدیل شده و بسیاری از کشورها برای ارسال کمک به این کشور اعلام آمادگی کردند.

 

وی  با اشاره به اینکه آمریکا و اسرائیل با در درست گرفتن رسانه ها در جهان اقدام به تبلیغات منفی بر علیه کشورهایی می کنند که با سیاست های آنها مخالفت کرده و برچسب ناقض حقوق بشر به آنها می زنند تصریح کرد: بر اساس آمارهای بین الملی در تجاوز عربستان به یمن بیش از ۵هزار کودک کشته شده و بیش از هشت و نیم میلیون یمنی در آستانه قحطی مطلق قرار گرفته اند.

 

وی همچنین در ادامه به دهه فجر انقلاب اسلامی اشاره  کرد و ادامه داد: یکی از آرمان های اصلی انقلاب هم صدایی با فریاد مستضعفان عالم و آزادی خواهان دنیا بود.

 

مقیسه در ادامه با اشاره به اینکه ملت قهرمان ایران با رهبری امام خمینی توانستند حکومت شاهنشاهی رو سرنگون کنند تصریح کرد: شاه سرسپرده امریکا بود و برای اداره کشور هیچ اختیاری از خود نداشت.

 

امام جمعه سبزوار همچنین با بیان اینکه خدماتی که پس از انقلاب در کشور ایجاد شده است باید بای مردم بازگو شود ادامه داد: دهه مبارک فجر فرصت مناسبی برای ارتباط هرچه بیشتر بین مسئولین و مردم است تا این خدمات برای مردم بیان شود.

 

وی به اقامه نماز باران در دوشنبه در جایگاه نماز اشاره کرد و افزود: از عموم مردم دعوت م یکنم تا با شرکت در این مراسم با دعا و مناجات به درگاه الهی، ازخداوند نزول باران طلب کنند.

 

اتهای پیام/