نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی از سفر رئیس جمهور به این شهر در بهمن ماه برای افتتاح کارخانه فولاد سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،رمضانعلی سبحانی فر در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه رئیس جمهوری در بهمن ماه سال جاری برای افتتاح پروزه کارخانه فولاد به سبزوار خواهد آمد اظهارداشت: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از این کارخانه با ظرفیت ۸۰۰هزار تن و اعتبار ۵۰۰میلیارد تومان هستیم.

 

وی با اشاره به اینکه دراین سفر  فاز دوم  کارخانه تحت عنوان پروژه فولاد سازی کلنگ زنی خواهد شد ادامه دادک ۱۲۰۰میلیارد تومان اعتبار برای راه اندازی فاز دوم این کارخانه پیش بینی شده است.

 

سبحانی فر با اشاره به اینکه راه اندازی هر دو فاز این کارخانه منجر به شتغال مستقیم برای ۲هزار نفر خواهد شد تصریح کرد: علاوه بر این اشتغال ایجاد کارگاه های پایین دستی و مشاغل مرتبط با این صنعت نیز سهم عمده ای در رفع بیکاری شهرستان خواهد داشت.

 

وی همچنین در این نشست از ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی ۵۴۰مگاواتی در سبزوار خبر داد و فزود: ساخت این نیروگاهها که در ۱۲ سال گذشته کلنگ زنی شده و رها شده بود امروزه با تامین اعتبار ۲۷۰میلیون یورویی در اولویت های زیر ده صندوق توسعه قرار گرفته است.

 

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساخت دو نیروگاه ۳۰ و۱۰مگاواتی خورشیدی در منطقه داورزن در دستور کار قرار گرفته است عنوان کرد: ساخت هر ۱۰ مگا وات از این نوع نیروگاه ها در حدود۴۰میلیارد تومان نیاز به سرمایه گذاری دارد.

 

وی همچنین به افتتاح پروژه های حوزه سلامت در شهرستان اشاره کردو افزود: مراکز درمان بستر خششتمدو روداب و افتتاح ۵۰واحد خانه بهداشت و کیلینیک ویژه با حضور وزیر بهداشت در دستور کار قرار گرفته است.

 

انتهای پیام/