رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار از کاشت ۲۰هزار گونه گیاهی و درخت مثمر مناسب با اقلیم سبزوار خبر داد.

علی دلبری در گفت گو با بصیرسبزوار با اشاره به کاشت ۲۰ هزار گونه گیاه و در خت مثمر در سبزوار اظهارداشت: ورود گیاهان مثمر در فضای سبز شهری علاوه بر توجیه اقتصادی می یتواند در راستای توسعه فضای سبز اقدام موثری باشد.

 

وی با بیان اینکه کاشت گون های مثمر از درختان و گیاهان از برنامه‌های این سازماناست تصریح کرد:  با توجه به صرف هزینه‌های کاشت، داشت و نگهداری فضای سبز و جداسازی طرح آب شرب از غیرشرب و پس از بررسی های لازم، گونه‌های گیاهی و درختان مثمر متناسب با آب و هوای سبزوار کاشت خواهد شد .

 

وی با اظهار اینکه کاشت درختان مثمر و غیر مثمر از اوایل اسفند آغاز و تا پایان اسفندماه در سبزوار ادامه خواهد داشت،ادامه داد: گل محمدی، زرشک، توت، زیتون، شاتوت، سنجد، عناب، انگور از جمله گونه های گیاهی و درختان مثمری خواهند بود که در این شهر کاشت خواهند بود.

 

دلبری اظهار کرد: گونه های گیاهی و درختان مثمر در مسیر پیاده راه های سلامت، طراوت و پارک های توحید شهر کاشت خواهند شد.

 

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سبزوار همچنین گفت: از اوایل اسفندماه کاشت ۱۰ هزار گونه گیاهی و درختان غیر مثمر همزمان با ایام درختکاری آغاز خواهد شد.

 

وی با اشاره به تاثیر مشارکت عمومی در کاشت و نگهداری از فضای سبز ادامه تاکید کرد: شهروندان نقش بسزایی در حفظ و نگهداری از درختان و گونه های گیاهی ایفا می کنند، زیبایی شهر با همدلی و همکاری مردم و مسئولان میسر خواهد بود و در این راستا  از شهروندان تقاضا داریم برای تحقق این هدف مهم یاریگر ما در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری سبزوار باشند.

 

انتهای پیام/