مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی گفت:117 باب کتابخانه عمومی در سطح استان خراسان فعالیت می کند و تا رسیدن به حداستاندارد فاصله زیادی داریم.

به گزارش بصیرسبزوار حسین اکبری در مراسم تجلیل از خیرین کتابخانه ساز در سبزوار با بیان اینکه برای رسیدن به حد استاندارد در فضای کتابخانه ای نیازمند ساخت کتابخانه به ازای هر ۲۵ هزار نفر هستیم اظهارداشت: در حال حاضر ۱۱۷ باب کتابخانهنهادی  در سطح استان فعال است که از این تعداد ۸۰کتابخانه نهادی نیز وجود دادرد.

 

وی با اشاره به ظرفیت کتابخانه های سیار و قابلیت بالای ان برای رفع کمبودهاو نیازهای مردم به کتابخانه تصریح کرد: یک کتابخانه سیار می تواند در طول هفته نیاز ده روستا را به کتابخانه مرتفع سازد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی د رادامه با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای توسعه کتابخانه ها افرایش تعداد کتابخانه های سیار است تاکید کرد: در حال حاضر یک کتابخانه سیار در مشهد و دیگری در تایباد فعال هستند و امسدواریم سومین کتابخانه سیار نیز در جناران فعالیت خود را اغاز کند.

 

اکبری درادامه به افزایش  ۱۵ تا ۲۰درصدی تعداد  مراجعه کنندگان به  به کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در سال جاری در ۱۰درصد نیز افازیش امانت کتاب ثبت شده است.

 

وی این افزایش را در سایه توسعه و توجه به شاداب سازی فضای کتاب خانه ها دانست و عنوان کرد: خوشبختانه در سال جاری  به بخش کودک باعث شده که  ۱۷ بخش ویژه در کتابخانه عمومی برای حضور خانواده ها و کودکان ایجاد شود.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی باشاره به رشد اعتبارات  در حوزه توسعه کتابخانه و تکمیل پروژه ها افزود: در سال اینده این رقم برای توسعه کتابخانه ۵و نیم میلیارد قرار داده شده است که البته بسته به میزان تحقق آن دارد.

 

انتهای پیام/