شهردار سبزوار گفت: به منظور آموزش مباحث ترافیکی به کودکان و نوجوانان، پارک ترافیک در سبزوار احداث می شود.

به گزارش بصیر سبزوار، سید علی کوشکی در جلسه مشترک با مسئولین آموزش و پرورش با بیان اینکه ترافیک به یکی از معضلات شهر سبزوار تبدیل شده است، افزود: با ایجاد این پارک و آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان، در آینده شاهد تحولات خوبی در این زمینه خواهیم بود.

شهردار سبزوار با بیان اینکه ایجاد پارک ترافیک می تواند نخستین گام در حوزه آموزش شهروندان در مسائل ترافیکی از سوی مدیریت شهری باشد، ادامه داد: به همین منظور با حمایت، همراهی و همکاری شورای شهر و شهرداری، آموزش و پرورش، پلیس راهور و شورای ترافیک پس از بررسی های لازم و جانمایی برای ایجاد پارک های ترافیک (شرق پارک سلامت،شهدای گمنام و پارک های توحید شهر) این مهم در دستور کار قرار می گیرد.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار نیز در این جلسه با با بیان اینکه متاسفانه علل بسیاری از تصادفات در شهرستان، عدم رعایت و ناآگاهی از قوانین راهنمایی و رانندگی است، گفت: برای فرهنگ سازی در این خصوص باید از همان دوران پیش دبستانی و دبستان آموزش مسائل ترافیکی و حقوق شهروندی؛‌ به خردسالان و کودکان آموزش داده شود .

حسن محرابی اظهار کرد: در سبزوار ۳۴ هزار کودک و دانش آموز در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و متوسطه دوره اول تحصیل می کنند که یادگیری علائم ترافیکی به آنان می تواند نقش موثری در کاهش تصادفات داشته باشد.

وی ضلع غربی هنرستان دیواندری را برای احداث پارک ترافیک سبزوار پیشنهاد داد و گفت: آموزش فرهنگ ترافیک در حوزه کودکان، عبور ایمن کودک از خیابان و معابر، سلامت کودک در وسایل نقلیه و بازی‌ها، جشن‌های ترافیکی به مهدهای کودک و دانش‌آموزان ابتدایی می تواند با این اقدام آموزش داده ‌شود.

 

انتهای پیام/