صبح امروز در سی و یکمین جلسه رسمی شورای پنجم شورای شهر شهردار سبزوار بودجه 216میلیاردی سال اینده شهرداری را تقدیم شورای شهر کرد.

به گزارش بصیرسبزوار، سید علی کوشکی شهردارسبزوار در این جلسه با بیان اینکه طبق قانون شهرداری باید تا پایان دیماه بودجه پیشنهادی سال آینده را تقدیم شورا کند اظهارداشت:  ما در مهلت مقرر بودجه را آماده کردیم و مکاتبات را انجام دادیم اما به علت یکسری اصلاحات چند روز به تاخیر افتاد.

 

کوشکی در ادامه با اشاره به به مبلغ ۲۱۶میلیارد تومانی تعیین شده برای بودجه سال آینده شهرداری تاکید کرد: بودجه نهایی شده برای سال ۹۷ نسبت به بودجه سال جاری ۱۲ میلیارد تومان کاهش داشته است.

 

شهردار سبزوار با اشاره به جزئیات بودجه تهیه شده برای سال ۹۷ تصریح کرد: در این بودجه سهم اعتبارات عمرانی به صورت پیشنهادی ۶۰ درصد و سهم اعتبارات جاری ۴۰ درصد تعیین شده است.

 

 

شهردار بابیان اینکه بودجه سال آینده با تاکید بر اقتصاد مقاومتی تدوین و تهیه شده است اضافه کرد: مهم ترین ویژگی های اسن بودج را کاهش هزینه ها، جذب درآمدهای پایدار، واقعی و شفاف سازی و پرهیز از کلی گویی از موضوعات مهم بودجه سال آینده شهرداری دانست.

 

شهردار اظهار داشت: برابر بخش نامه در بودجه ۹۷ حساب های درآمد سازمان ها در شهرداری ستاد به عنوان حساب درآمدی معین خواهد بود و بودجه ها از شهرداری اختصاص خواهد یافت.

 

وی با اشاره به اینکه جذب درآمدها از اصول اساسی بودجه است ابراز امیدواری کرد با تلاش مجموعه زحمتکش و سختکوش شهرداری و همکاری اعضاء شورا بودجه سال آینده محقق شود و موجبات رضایتمندی شهروندان فراهم گردد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر نیز اظهار داشت: بررسی بودجه پیشنهادی از هفته آینده در کمیسیون برنامه، بودجه و سرمایه گذاری شورا آغاز خواهد شد.

 

انتهای پیام/