سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری از امضای تفاهم همکاری های مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های دولتی ولایت لغمان و سید جمال الدین اسد آبادی کشور افغانستان خبر داد.

به گزارش بصیرسبزوار،علی اصغر مولوی با اشاره به اینکه اهمیت همکاری های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه ها و مراکز پژوهشی امری ضروری برای پیشرفت و توسعه است اظهارداشت: برای مشارکت فعال استادان و محققان در زمینه علم و فناوری و به منظور توسعه روابط علمی، دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه لغمان تفاهم نامه ای در چند بند علمی پژوهشی امضا کردند.

 

وی با بیان اینکه در این تفاهم نامه بر تبادل اعضای هیئت علمی و استادان  در دو دانشگاه تاکید شده است تصریح کرد: هر دو دانشگاه متعهد شده اند تسهیلات لازم را برای تبادل استاد  به منظور گذراندن دوره های علمی و استفاده از  فرصت های  مطالعاتی در دو دانشگاه فراهم کنند.

 

مولوی در ادامه با بیان اینکه نمایش دستاوردهای مختلف هر دو دانشگاه در حوزه های پژوهشی و تحقیقاتی از دیگر موارد این تفاهم نامه است تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه های علمی، تحقیقاتی و فناوری و انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک موضوعی است که می تواند در این حوزه به انجام برسد.

 

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه براساس مقررات جاری بین دو کشور امکان تبادل دانشجو محیا شده است ادامه داد: در راستای این تفاهم نامه دانشجویان در رشته ها ومقاطع مختلف امکان حضور دردانشگاه طرفین را پیدا می کنند.

 

سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به سابقه همکاری های علمی و آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های کشور افغانستان و تحصیل بیش از ۲۰۰دانشجوی تبعه افغانستان در دانشگاه حکیم سبزواری، اظهار داشت: هیات عالی رتبه روسای دانشگاه های شرق کشور افغانستان با تایید دولت افغانستان و به همت وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران و همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نمایندگی خراسان رضوی به کشورمان اعزام شده است.

 

دانشگاه حکیم سبزواری تا کنون تفاهم نامه های بین المللی را خصوص تبادل استاد و دانشجو و استفاده از فرصت های مطالعاتی با دانشگاه های مختلف اروپایی و آسیایی امضا کرده است.

 

انتهای پیام/