اخذ مجوز میکروچیپ گذاری و ثبت DNA اسب های مسابقه در سبزوار
اخذ مجوز میکروچیپ گذاری و ثبت DNA اسب های مسابقه در سبزوار

زئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار از اخذ مجوزمیکروچیپ گذاری و نمونه برداری DNA اسب های سبزوار خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،مجید نصراله زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مجوز میکروچیپ گذاری و نمونه برداری DNA اسب های سبزوار اخذ شده است اظهارداشت: این اقدام گامی مثبت در راستای توسعه این ورزش در شهرستان است.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه برای توسعه ورزش سوارکاری تعیین هویت و  مالکیت اسب بسیار حائز اهمیت است تصریح کرد:میکروچیپ گذاری و نمونه برداری DNAروی اسب ها بمنظور تعیین هویت و شناسایی کامل هر اسب جهت تعیین مالکیت و تفکیک نژاد و همچنین بمنظور شرکت در مسابقات صورت می پذیرد.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان سبزوار با تاکید بر اهمیت اخذ مجوز میکرو چیپ و ثبت dna اسب ها ادامه داد: با  رایزنی های انجام شده توسط  هیئت سوارکاری  با معاونت فنی فدراسیون سوارکاری  انجام شده هیئت سوارکاری سبزوار موفق به اخذ این مجوز شد.

 

وی با اشاره به اینکه  بسیاری از و پرورش دهندگان در جهان تعیین هویت اسب به روش میکروچیپ را به عنوان عامل اصلی ، مطمئن و دقیق در سیستم های مدیریتی و نظارتی خود مورد استفاده قرار می دهند تاکید کرد: این روش در حال حاضر از روش های روز جهان به حساب می اید.

 

همچنین وی در پایان با بیان اینکه برای شرکت در در مسابقات مستلزم  دارا بودن مدارک اسبهای ورزشی است عنوان کرد:  بیش از ۱۰۰راس اسب درسطح شهرستان وجود دارد که شرایط شرکت در مسابقات را دارا هستند.

 

انتهای پیام/