رئیس پلیس راه سبزوار گفت: در 10 ماه گذشته ازابتدای سال 574 حادثه رانندگی د رجاده ها مواصلاتی سبزوار رخ داده است.

به گزارش بصیرسبزوار،علی فتحی درجمع خبرنگاران با بیان اینکه جاده های مواصلاتی سبزوار به عنوان یکی از پرترددترین حاده های کشور محسوب می شود اظهارداشت: طی ۱۰ماه ابتدایی سال ۵۴۷مورد حادثه رانندگی رخ داده که متاسفانه در این تصادفات ۴۶ نفر کشته و ۳۵۹ نفر هم مجروح شده اند.

 

رئیس پلیس راه سبزوار با اشاره به اینکه خستگی و خواب آلودگی مهم ترین عوامل این تصادفات بوده است ادامه داد: متاسفانه طولانی بودن مسیر و کم بودن استراحت گاه های بین جاده سبب طولانی شدن مدت زمان رانندگی شده که این موضوع سبب افزایش حوادثی از نوع واژگونی می شود.

 

فتحی همچنین با اشاره به اینکه تنها در یک ماه گذشته ۴۱ فقره تصادف در این جاده ثبت شده است تصریح کرد: نتیجه این تصادفات ۳فوتی و ۲۰ نفر مجروح بوده است.

 

وی در ادامه به محورهای دو طرفه در حوزه استحفاظی سبزوار اشاره کرد و افزود: مهم ترین عامل تصادفات در محورهای سبزوار اسفراین، سبزوار بردسکن و سبزوار خوشاب تخطی از سرعت مطمئنه و همچنین سبقت های غیر مجاز ثبت شده است.

 

فتحی با بیان اینکه عوامل انسانی در تصادفات بسیار موثر است تاکید کرد: توجه به هشدارها پلیس و همچنین رانندگی براساس قواعد و مقرارت و رعایت نکات ایمنی می تواند این آمار را به صورت چشمگیر کاهش دهد.

 

رئیس پلیس راه سبزوار به جبران ناپذیر بودن برخی حوادث و صدمات اشاره کرد عنوان کرد: گاهی استراحت ۲۰دقیقه ای بعد یک ساعت رانندگی می تواند از بسیاری حوادث جلوگیری کند.

 

انتای پیام/