معاون قضایی اداره کل زندانهای خراسان رضوی گفت: بش از یک هزار نفر از جمعیت زندانیان در مشهد تحت اموزش های فنی و حرفه ای قرار گرفته اند.

به گزارش بصیرسبزوار، حجت الاسلام سید رضا موسوی مهر در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره زندان و اقدامات تامینی سبزوار با بیان اینکه در حال حاضر مرکزی برای مراقبت از زندانیان پس از رهایی از بند در راستای جلوگیری از عودت به زندان ایجاد شده است اظهارداشت: بیش از هزار نفر از زندانیان در مشهد از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند تا در بازگشت به جامعه مشکل اشتغال نداشته باشند.

 

وی با بیان اینکه شعبه ای از آموزش و پرورش در زندان مشهد دایر شده و زندانیان از خدمات تحصیلی این شعبه استفاده می کنند تصریح کرد: در حدود یک صد و سی نفر از زندانیان مشهدی مشغول سواد آموزی در این مدرسه هستند.

 

موسوی مهر در ادامه با اشاره به لزوم خروج زندان سبزوار از مرکز شهر عنوان کرد: طرح های مطالعاتی این پروژه اماده شده و انجام عملیات اجرایی نیازمند تامین اعتبار می باشد.

 

حسین کیوانلو رئیس سابق اداره زندان ها و اقدامات تامینی سبزوار در این مراسم به افزایش تعداد تختهای موجود در زندان سبزوار در دوره تصدی ریاست اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۶۰۲تخت در بند های بسته موجود است.

 

وی به تامین ۸۰۰میلیون تومان اعتبار بای آزادی ۶۲ نفر از زندنیان جرائم غیر عمد اشاره کرد و افزود: این اقدام از طریق شناسایی خیرین و ارتباط با ستاد دیه کشور و برگزاری جشن های گلریزان فراهم شده است.

 

در پایان این مراسم بسک آبادی به عنوان رئیس اداره زندان و اقدامات تامینی شهرستان سبزوار معرفی شد.

 

انتهای پیام/