رئیس اداره اوقاف سبزوار از ثبت 236رقبه موقوفات سبزوار و اخذ سند برای این موقوفات خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،حجت الاسام حسین نیساری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تهیه سند برای موقوفات در راستای حفظ حقوق موقوفات و متولیان انجام می گیرد ادامه داد: تا کنون و از ابتدای سال برای ۲۳۶ رقبه از موقوفات سبزوار  سند مالکیت تهیه شده است.

 

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۰هزار و  هشتصد رقبه در دفاتر اداره اوقاف سبزوار به ثبت رسیده که بیش از هفت هزار و ۸۰موقوفه دارای سند ثبت مالکیت شده اند ادامه داد: طرح سند دار کردن این موقوفات با جدیدت و دقت در حال پیگیری و انجام است.

 

نیساری در ادامه به تمدید هزار و ششصدشصت و هفت سند اجاره برای موقوفات و تهیه ۲۸ سند اجاره جدید ادامه داد: این استاد نیز در راستای ئاقعی کردن مبلغ اجاره بها و حفظ حقوق وقفیات انجام شده است.

 

وی با اشاره به اینکه ثبت و تهیه سند برای موقوفات امری است که می توان ارزش آن را همتای وقف دانست ادامه داد: سند موقوفات در واقع تضمینی برای ماندگاری وقف در سال های آینده و حفظ منافع آن در راستای شکوفا شدن اقتصاد جامعه اسلامی است.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سبزوار با بیان اینکه این اقدام دست موقوفه خواران را برای تجاوز به این اموال موقوفه کوتاه خواهد کرد تاکید کرد: نیت واقف نباید در گذر زمان مورد خدشه واقع شده و از مسیر اصلی که در ابتدا ایجاد دشه منحرف شود.

 

انتهای پیام/