معاون برنامه ریزی فرماندار سبزوار از اعطای 613میلیارد و 690میلیون ریال تسهیلات در حوزه اشتغالزایی خبرداد.

به گزارش بصیرسبزوار،حسن پارسی پور در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون بیش از۶۱۳ میلیارد و۶۹۰ میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سبزوار اعطا شده است اظهارداشت: این رقم تسهیلات منجبر به ایجاد ۴هزار و ۲۰۰فرصت شغلی و سرمایه گذاری در سبزوار شده است.

 

وی با اشاره به اینکه تسهیلات اشتغالزایی ارائه شده توسط ادارت و سازمان های مختلف مانند کمیته امداد امام خمینی(ره)، اداره صنعت و معدن،جهاد کشاورزی و همچنین بهزیستی صورت گرفته است تصریح کرد: بنابر این مشاغل ایجاد شده در حوزه های مختلف خدماتی صنعتی و کشاورزی ایجاد شده است.

 

پارسی پور در ادامه به تعهد ۱۶۰هزار شغل توسط استانداری خراسان رض.ی اشاره کردو افزود: ایجاد هفت هزار و ۳۰۰شغل از این رقم به سبزوار محول شده است که باید تا پایان سال به انجام برسد.

 

معاون برنامه ربزی فرمانداری سبزوار با بیان اینکه تا کنون ۶۰درصد از این تعهد توسط مسئولان شهرستانی انجام شده است تاکید کرد: دستگاه های ۹گانه شهرستان مسئولیت ایجاد این تعداد شغل را برعهده دارند.

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزواردر این جلسه با اشاره به مزیت ایجاد مشاغل خانگی و به لحاظ مدت زمان کوتاه برای رسیدن به سود دهی و درامد زایی تصریح کرد: توجه ویژه به ایجاد این مشاغل در شهرستان دردستور کار قرار گرفته است.

 

عقیل مختاری در ادامه به اختصاص ۱۵میلیارد و ۷۹۰میلیون ریال تسهیلات به بخش مشاغل خانگی خبر داد و افزود: به لحاظ اهمیت ویژه این بخش از مجموع ۲۷ میلیارد و ۳۶۰میلیون ریال تسهیلات اینرقن به حوزه مشاغل خانگی اختصاص یافته است.

 

وی تعدا مشاغل ایجاد شده در این خوزه را ۳۹۴ مورد اعلام کرد و افزودک این تعدا شغل به صورت مستقل تحت حمایت و یا به صورت پشتیبان مشاغل دیگر ایجاد شده است.

 

 

انتهای پیام/