مدیرآموزش و پرورش سبزوار گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام آموزشی سبزوار نیازمند 52میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش بصیرسبزوار،حسن محرابی در جمع خبرنگارارن با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ پروژه نیمه تمام آموزشی در سبزوار وجود دارد اظهارداشت: ۵۲ میلیارد ریال اعتبار دولتی برای اتمام این پروژه ها نیاز است که تا کنون مبلغی برای این پروژه ها تخصیص نیافته است.

 

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی  استاندارد در کشور ۸ متر مربع تعیین شده است ادامه داد: این رقم در سبزوار و برای مقاطع مختلف متفاوت است و از ۷و نیم متر در مقطع متوسطه به ۶۵ سانتی متر در مناطق حاشیه شهر و در مقطع ابتدایی فرق میکند.

 

محرابی در ادامه به کسب مقام اول شورای آموزش و پرورش سبزوار برای چهارمین سال پیاپی در استان اشاره کرد و افزود: علاوه بر کسب مقام اول دشورای آموزش و پرورش سبزوار در حوزه های دیگر نظیر نهضت سواد آموزی معاونت اداری مالی و .. نیز مقاوم اول استان را از ان خود کرده است.

 

مدیر آمورش و پرورش سبزوار همچنین با بیان اینکه با تلاش پیگیر در حوزه ساخت،بازسازی و مقاوم سازی مدارس سطح شهرستان ادامه داد : خوشبختانه تنها فضای اموزشی کانکسی در سطح شهر مربوط به مدرسه سمیه است که آن هم به دلیل در جریان بودن عملیات تخریب و بازسازی موجود در ساختمان مدرسه است.

 

وی با اشاره به اینکه ۸۶۰نفر بی سواد شهرستان شناسایی شده اند ادامه داد: متاسفانه برخی مسائل اجتماعی مانند ترس از قطع یارانه و …مانع از این موضوع می شود که افراد اطلاعات دقیق خود را در سیستم ما ثبت کنند.

 

محرابی همچنین به وجود ۱۶ مدرسه عشایری و تشکیل ۱۷ کلاس در این مدارس اشاره کرد و افزود: ۱۱۰دانش آموز در این مدارس در س می خوانند که در زمان کوچ به ۹۸ نفر تقلیل پیدا می کنند.

 

وی با بیان اینکه با  اجرای طرح راکع در مناطق عشایری نیاز های آموزشی و پوششی دانش آموزان عشایری مرتفع شده است ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری پایه هفتم نیز در این مناطق راه اندازی شده است.

 

انتهای پیام/