معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی گفت: از ابتدای تاسیس دفاتر حمایت قضایی از صنعت و تولید مشکل 60واحد صنعتی مرتفع شده است.

به گزارش بصیر سبزوار، سید امیر مرتضوی در مراسم افتتاح دفتر حمایت قضایی از واحد های صنعتی در سبزوار با بیان اینکه از ابتدای سال در بخش نامه رئیس دادگسنری خراسان رضوی بر حمایت از سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی مشروع تاکید شده است اظهار داشت: بر اساس این بخش نامه دستور تشکیل ستاد پیگیری و دستور العمل اجرایی سیاست های اقتصاد مقاومتی صادر و فعالیت خود را از شهریور ماه سال جاری اغاز کرده است.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از اقدامات حمایتی به صورت درون سازمانی و با همکاری روسای دادگستری، دادستان و سازمان های زیر مجموعه انجام می شود ادامه داد: برخی دیگر از برنامه ها به صورت برون سازمانی و با تعامل با سایر دستگاههای دولتی،تشکیل جلسه با فعالان اقتصادی و سرمایه داران بخش دولتی و خصوصی انجام می شد.

 

مرتضوی با بیان اینکه در این جلسات به ارائه راهکارها و شناخت اسب های موجود در حوزه صنعت پرداخته می شود تصریح کرد: تشکیل شعب ویزه رسیدگی به پروندهای قضایی حوزه صنعت کمک شایانی به حل مشکلات این حوزه خواهد کرد.

 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی به بازدید های مقامات قضایی استان در قالب حمایت های قضایی از واحدهای صنعتی و کارگاههای تولیدی دارای مشکل اشاره کرد افزود: از ابتدای طرح ۱۱۶بازدید توسط مسئولین دفترهای حمایت قضایی و ۱۶بازدید توسط مسئولان ارشد قضایی انجام شده که به حل مشکل ۵۸ واحد صنعتی منجر شده است.

 

وی در خصوص مشکل واحدهای صنعتی که به دلایلی اموال و املاک انها در توفیق بانک ها بوده و تعطیل شده اند تاکید کرد: در این موارد دادستان به عنوان مدعی العموم ورود کرده و مانع از تضییع اموال بیت المال خواهد شد تا مجدد فعال شوند.

 

انتهای پیام/