نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: مشکل ما در حل مسائل مختلف نظام عدم استفاده از تمام ظرفیت های موجود است.

به گزارش بصیرسبزوار،آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در جلسه شورای اداری سبزوار با بیان اینکه حل مشکلات موجود در کشور در گرو  استفاده از ظرفیت های موجود در کشور است اظهارداشت: متاسفانه همه ظرفیت ها را به فعلیت نمی رسانیم و از استعداد های موجود در کشور بهره کافی نمی بریم.

 

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیت های مهم و بالقوه ای در تمام حوزه ها است ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت های مادی و انسانی کشور یا به درستی استفاده نمی شود و یا دارای هدررفت است.

 

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی به ریخته شدن خون هزاران شهید در راه اسلام و حفظ و اعتلای کشور اشاره کرد و افزود: هرکس در هر پست و مقامی که هست باید این نکته را همیشه در نظر داشته باشد که صندلی ریاست و مسئولتی که بر آن تکیه زده حاصل خون چند شهید است.

 

آیت الله علم الهدی در ادامه با بیان اینکه تمام مسئولین باید از خود برسند که آیا تا کنون در حد توان خود برای کشوری که در آن حکومت اسلامی برقرار است تلاش کرده اند تصریح کرد: انسان متدین با نگاه به کارنامه خود افسوس این موضوع را می خورد که چرا بیشتر کار نکرده و نباید به گونه ای باشد که از عمل خود پیشیمان باشد.

 

امام جمعه مشهد در ادامه با اشاره به اینکه هیچ ملتی تا کنون به اندازه ملت ایران پس از انقلاب اسلامی به رشد سیاسی نرسیده است تاکید کرد: اینکه مسائل در کشور به سرعت مطرح شده و مردم در مقام مطالبه گری برمی آیند نشان از دید باز سیاسی ملت است.

 

وی همچنین با بیان اینکه هیچ راه پیشرفت و نسخه شفا بخشی از بیرون از این مملکت وجود ندارد وتنها مشکل بن بست هایی است که خودمان برای پیشرفت کشور ایجاد می کنیم.

 

آیت الله علم الهدی به ظرفیتهای موجود در سبزوار اشاره کرد و ادامه داد: شهری مانند سبزوار دارای منابع مهم کشاورزی و بهرهمند از موقعیت جغرافیایی مناسب است که باید از این فرصت به نحو احسن در راه پیشرفت و ارتقا شهرستان استفاده کرد.

 

انتهای پیام/